Ile kosztuje szczeniak rasy mastif tybetański?

Mastif tybetański jest dużym psem w typie molosa górskiego. Kosztuje około 3 tys. zł za szczeniaka z rodowodem.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Potężnym, mocno zbudowanym psem o bogatym owłosieniu jest mastif tybetański. Dla kogo ta rasa będzie odpowiednia?

Pochodzenie rasy

Właściwie mastify tybetańskie są uważane za rasę pierwotną, przodka wielu innych ras, nie tylko mastifów. To molosy typu górskiego, obecne na świecie od stuleci. Mastify tybetańskie strzegły stad w Himalajach.

Wygląd i temperament

Mastify tybetańskie są mocno zbudowane, zwinne i wytrzymałe. Ich sylwetka jest pełna godności. Mają długą sierść i zakręcony ogon. Szata jest gęsta, z grubym podszerstkiem i twardym włosiem okrywowym. Umaszczenie może być czarne, błękitne, rude, złote.

Z uwagi na silny i niezależny charakter, a także czujność i siłę, mastif tybetański jest uważany za doskonałego stróża. Ma zmysł obserwacji, nie atakuje nigdy bez wyraźnej przyczyny, choć może się zdarzyć, że nie wpuści intruza na posesję, tylko od razu rzuci się na niego z pazurami.

Co warto wiedzieć przed zakupem mastifa tybetańskiego?

Ciekawostką związaną z tymi psami jest to, że nie trzeba ich uczyć stróżowania – czujność to ich wrodzona cecha, kształtowana przez stulecia. Nie tylko ona zresztą charakteryzuje rasę mastifów tybetańskich, ale również niezależność. Musimy liczyć się z tym, że psy te są inteligentne, ale niekoniecznie zechcą współpracować z człowiekiem. Dlatego ich szkolenie jest trudne i wymaga konsekwencji. Zakup mastifa tybetańskiego powinni rozważać wyłącznie doświadczeni, konsekwentni właściciele psów. Nie poleca się trzymania tego czworonoga w mieszkaniu.

Ile kosztuje szczeniak mastifa tybetańskiego?

Za szczeniaka z rodowodem trzeba zapłacić około 3 tys. zł.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation