Ile kosztuje szczeniak rasy mastif neapolitański?

Duży, opanowany pies przywiązujący się do rodziny – mastif neapolitański kosztuje około 4-5 tys. zł.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Mastif neapolitański jest jednym z gatunków z rodziny mastifów – dużych psów, o mocnym kośćcu i fałdach skóry na pysku.

Pochodzenie rasy

Najprawdopodobniej mastify neapolitańskie są rasą psów powstałą w czasach starożytnych. Przodkami mastifów są rzymskie molosy, które przybyły z Azji do Grecji, a stamtąd trafiły na teren Imperium Rzymskiego.

W dawnych czasach mastify neapolitańskie wykorzystywano w roli psów bojowych. Dziś dzieje się to rzadko. Częściej są stróżami z uwagi na małą hałaśliwość.

Wygląd i temperament

Na pierwszy rzut oka mastif neapolitański jest olbrzymem, który charakteryzuje się luźną skórą układającą się w fałdy na pysku i na klatce piersiowej. Z uwagi na swoje wymiary mastif neapolitański jest ociężałym molosem. Ma krótką sierść w kolorze zwykle szarym, ołowianoszarym, czarnym, czerwonym i intensywnie płowym.

Mastify neapolitańskie są na ogół spokojne, ale powinny być właściwie szkolone, aby nie wykazywać żadnych przejawów agresji. Hodowcom przez lata udało się okiełznać wybuchowy temperament, impulsywność i nieufność tej rasy psów. Dlatego współczesne mastify neapolitańskie są zrównoważone i opanowane. Odznaczają się dominującym charakterem, dlatego właściciel musi być doświadczony, aby nad nimi zapanować.

Co warto wiedzieć przed zakupem mastifa neapolitańskiego?

Najlepiej mastify neapolitańskie sprawdzają się w roli psów do towarzystwa. Niegdyś były one jednak wykorzystywane jako psy bojowe. Wymagają mocnej ręki w wychowaniu – inaczej zdominują swego pana. Z drugiej strony mastify neapolitańskie są uczuciowe i lojalne wobec swojej rodziny, do której mocno się przywiązują.

Ile kosztuje szczeniak mastifa neapolitańskiego?

Szczeniak z rodowodem tej rasy kosztuje od 4500 do 5000 zł.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation