Ile kosztuje szczeniak rasy mastif angielski?

Około 2-3,5 tys. zł trzeba zapłacić za szczeniaka z rodowodem rasy mastif angielski.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Duży, zrównoważony, ale uparty – taki jest mastif angielski. Dla kogo taka rasa psa będzie odpowiednia?

Pochodzenie rasy

Mastif angielski zaliczany jest do jednych z najstarszych ras psów na świecie. Wzmianki o czworonogach przypominających mastify można znaleźć już na glinianych tabliczkach z okresu sumeryjskiego, a także na płaskorzeźbach ze starożytnej Persji czy Grecji. Najprawdopodobniej mastify angielskie wywodzą się od dogów asyryjskich, a te z kolei od dogów tybetańskich.

Wygląd i temperament

Pod względem swojego charakteru mastify angielskie to dominatorzy, którzy lubią pokazywać, kto rządzi w domu. Są uparte, ale przy umiejętnym wychowaniu właściciel może dominować nad swoim pupilem. Poza tym psy te są rodzinne i oddane właścicielom.

Mastif angielski obdarzony jest gęstą sierścią. To duży pies, który jednak ma wadę – obficie się ślini. Jest ociężały i nieco flegmatyczny. Ma mocny kościec, masywne łapy i charakterystyczne fałdy skórne na pysku.

Co warto wiedzieć przed zakupem mastifa angielskiego?

Mastif angielski jest psem silnie przywiązującym się do człowieka i lubi przebywać w towarzystwie ludzi. Nie powinno się go zostawiać samego w domu, ponieważ nie znosi samotności. Osoby zapracowane, które w domu są raczej gościem, nie powinny decydować się na taką rasę. Znudzony mastif angielski może przejawiać zachowania destrukcyjne.

Należy zapewnić mu rozrywkę, ćwiczenia fizyczne i spacery. Mastify angielskie wymagają prowadzenia szkolenia z zastosowaniem metod pozytywnych. W czasie linienia psy te gubią ogromne ilości sierści, na co trzeba być przygotowanym przed zakupem zwierzęcia tej rasy.

Ile kosztuje szczeniak mastifa angielskiego?

Mastify angielskie nie są tanie. Za rasowe szczenię tej rasy z rodowodem trzeba zapłacić około 2000-3500 zł.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation