Ile kosztuje szczeniak rasy leonberger?

Duże, nieco flegmatyczne leonbergery to doskonałe psy do stróżowania, ale i czworonogi dla całej rodziny.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Leonbergery to duże psy, które są aktywne i przywiązują się do właściciela. Czym jeszcze się charakteryzują?

Pochodzenie rasy

Rasę leonberger zalicza się do molosów typu górskiego. Nazwa tych czworonogów pochodzi od niemieckiego miasta Leonberger, co oznacza Lwią Górę. Niewykluczone, że leonbergery pochodzą od dogów tybetańskich, które żyły we wschodnich i środkowych Alpach już w średniowieczu. Pierwsze psy w typie leonbergerów posiadała w połowie XVII wieku książęca rodzina Metternichów.

Wygląd i temperament

Złoto-rude umaszczenie wpisuje się w wygląd leonbergerów. Psy te znakomicie pływają, są bardzo duże, ale mają flegmatyczny, zrównoważony charakter. Cechują je pewność siebie i dominacja, ale wobec członków swojej ludzkiej rodziny zachowują się bardzo przyjaźnie. Potrafią wykazać się odwagą i w kluczowych, trudnych sytuacjach zachowują zimną krew.

Leonbergery są dobrymi stróżami, ponieważ są czujne, spostrzegawcze i mało hałaśliwe. Obserwują otoczenie i kiedy trzeba, interweniują.

Co warto wiedzieć przed zakupem leonbergera?

Wobec człowieka właściwie każdy leonberger będzie oddany i lojalny. Szybko nawiązuje kontakt i nie lubi pozostawać samemu. Najchętniej stale by towarzyszył swemu panu. W domach, w których są dzieci, leonberger także sprawdzi się doskonale, ponieważ wobec młodszych pies ten zachowuje się opiekuńczo. Jest wyrozumiały, ale dzieci raczej nie powinny być z nim pozostawiane same, ponieważ to silny zwierzak.

To psy z natury aktywne, dlatego trzeba im zapewnić regularne spacery. Leonberger potrzebuje dużo przestrzeni, dlatego nie nadaje się do trzymania w mieszkaniach w blokach.

Leonberger linieje i wymaga wyczesywania. Trzeba mieć to na uwadze, gdy wybieramy psa tej rasy do swojego domu.

Ile kosztuje szczeniak leonbergera?

Za psa rasy leonberger – szczeniaka z rodowodem – trzeba zapłacić od 2,5 do 4 tys. zł.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation