Ile kosztuje szczeniak rasy labrador?

Labradory to pełne życia psy, które są bardzo inteligentne i mocno przywiązane do właściciela.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Pełen radości, sprawny fizycznie labrador zawsze jest skory do zabawy, ale wymaga też odpowiedniego szkolenia, aby był posłuszny i wykonywał komendy swojego pana.

Pochodzenie rasy

Przodkami labradorów retrieverów są psy myśliwskie pochodzące z Nowej Fundlandii. Prawdopodobnie są to czworonogi nazywane St. John’s. Do Wielkiej Brytanii labradory przywieźli na początku XIX wieku angielscy marynarze.

Obecnie labradory są zwierzętami, które są szkolone do pracy jako psy ratownicy – tropiące, lawinowe, gruzowiskowe. Są przewodnikami niewidomych i psami asystującymi.

Wygląd i temperament

Labradory to dosyć duże psy, w kłębie osiągające wzrost do 57 cm. Mają krótki włos i gęsty podszerstek. Występują w maści czarnej, biszkoptowej i czekoladowej.

Najlepiej labradory sprawdzają się jako psy rodzinne, ponieważ w ich charakterystykę wpisuje się łagodność w stosunku do ludzi. Powoduje to jednocześnie, że labrador nie jest dobrym stróżem. To psy pełne radości życia, które niemal zawsze są skore do zabawy. Żywiołowość i temperament labradora musi znaleźć gdzieś ujście, dlatego zwłaszcza młode psy tej rasy wymagają długich spacerów i zabawy na świeżym powietrzu.

Co warto wiedzieć przed zakupem labradora?

Właściciele labradorów muszą wiedzieć o tym, że od początku powinny być one odpowiednio szkolone. Wymagają aktywnego i konsekwentnego właściciela, ale szybko się uczą.

Są psami przyjacielskimi, zrównoważonymi, które jednak źle znoszą samotność. Nie można ich pozostawiać samym sobie. Mocno przywiązują się do rodziny, a w stosunku do małych dzieci są cierpliwe i wyrozumiałe. Labradorom trzeba poświęcać dużo czasu i znaleźć im zajęcie, aby żyły szczęśliwe u boku swoich panów.

Ile kosztuje szczeniak labradora?

Cena szczeniaka z rodowodem waha się w przedziale od 1500 do 2000 zł.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation