Ile kosztuje szczeniak rasy komondor?

Kudłacz to pies rasy komondor, nazywany również owczarkiem węgierskim. Kosztuje od 2,5 do 4 tys. zł.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Komondor to rasa zaliczana do rodziny owczarków. Jej przedstawiciele nazywani są również owczarkami węgierskimi.

Pochodzenie rasy

Komondor to pies pochodzący z Węgier i jest tamtejszą starą rasą pasterską. Psy te pilnowały owiec od wieków. Niektórzy uważają, że przodkowie komondora przybyli do Węgier z obszarów między Uralem a środkową Wołgą wraz z Madziarami.

Wygląd i temperament

Tym, co wyróżnia komondora na tle innych psów, jest charakterystyczna dla niego sierść. Jest długa, gęsta, przypominająca dredy i sznury. Na dużym tułowiu i wysokich nogach komondora prezentuje się imponująco.

Pod względem temperamentu komondor jest spokojnym psem, o typowym charakterze owczarka. Znakomicie sprawdza się jako pies stróżujący. Jest opiekuńczy wobec swoich właścicieli i delikatny w stosunku do dzieci, które będzie chronił przed wszelkimi niebezpieczeństwami.

Ma silny, niezależny charakter, wynikający ze swojego pochodzenia. Jest odważny, czujny i zdecydowany. Przy tym zawsze zachowuje spokój i nie atakuje bez powodu. Jeśli zostanie sprowokowany, może zadziałać wobec intruza błyskawicznie.

Co warto wiedzieć przed zakupem komondora?

Komondor to prawdziwy pieszczoch, który uwielbia się bawić z właścicielami. Pies ten jest spokojny, mało szczeka i nie wymaga zbyt dużo ruchu. Będzie wierny i oddany panu, dlatego dobrze sprawdzi się w roli psa rodzinnego. Zwierzak wymaga szkolenia, bo choć jest inteligentny, nie zawsze będzie posłuszny bez odpowiedniego prowadzenia. Wbrew pozorom sierść komondora nie wymaga pracochłonnej pielęgnacji, ponieważ się jej nie czesze.

Ile kosztuje szczeniak komondora?

Za szczeniaka komondora z rodowodem trzeba zapłacić od 2500 zł do 4500 zł.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation