Ile kosztuje szczeniak rasy jamnik szorstkowłosy?

Cechami charakterystycznymi jamników szorstkowłosych są upór i indywidualizm. To niewielkie, choć pewne siebie czworonogi.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Mimo niewielkich rozmiarów jamnik szorstkowłosy jest odważny, nawet ponad miarę. Czym jeszcze charakteryzuje się ta rasa?

Pochodzenie rasy

Podobnie jak i inne jamniki, jamniki szorstkowłose mogą pochodzić od starożytnych psów żyjących w Egipcie, choć bardziej prawdopodobne jest, że ich przodkami są niemieckie psy gończe Dachsbracke, z ziem germańskich.

Wygląd i temperament

Tym, co cechuje jamniki szorstkowłose, jest duży temperament i silny charakter. Są one odważne, ciekawskie, ale mają też wesołe usposobienie. Wyraźnie zaznaczony jest u nich instynkt myśliwski. Jamniki szorstkowłose są silne i wytrzymałe. Mają znakomity węch, dlatego radzą sobie z tropieniem.

Cechują się inteligencją, ale z uwagi na wrodzony upór nie tak łatwo się je szkoli. Niezależny jamnik szorstkowłosy wymagać będzie konsekwentnego prowadzenia.

Zwierzęta te mają wydłużone ciało i krótkie kończyny, lekko zakrzywione. Ich sierść, jak sama nazwa wskazuje, jest szorstka. Maść tych psów może być w różnych odcieniach, z podpalaniem, czarna podpalana, czekoladowa podpalana z białymi łatkami na piersi, choć nie są one pożądane.

Co warto wiedzieć przed zakupem jamnika szorstkowłosego?

Jeśli chcemy kupić psa, który będzie dobrym przyjacielem dla rodziny, jamnik szorstkowłosy może być dobrym wyborem. Co więcej, będzie ostrzegał przed zagrożeniem, ponieważ jest nieufny wobec obcych. Poleca się go bardziej dla rodzin ze starszymi dziećmi. Może funkcjonować w domu z innymi psami czy kotami. Wbrew pozorom, jamniki szorstkowłose nie lubią wylegiwać się na kanapie. Trzeba im zapewnić ruch – najlepiej długie, codzienne spacery. To psy aktywne i żywiołowe. Ruch zapobiega w ich przypadku otyłości.

Nie należy zapominać, że w naturę jamników szorstkowłosych wpisany jest silny instynkt myśliwski. Dlatego czasem może on pobiec za ruszającym się obiektem i hałaśliwie ujadać.

Ile kosztuje szczeniak jamnika szorstkowłosego?

Szczeniak jamnika szorstkowłosego kosztuje od 2000 zł do 3500 zł za psa z rodowodem.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation