Ile kosztuje szczeniak rasy Jack Russell terrier?

Niewielkie, temperamentne, żywiołowe psy rasy Jack Russell terrier kosztują do 3600 zł w przypadku szczeniaka z rodowodem.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Coraz częściej również na polskich ulicach i w polskich domach można spotkać psy rasy Jack Russell terrier. Jak wyglądają i dla kogo takie są przeznaczone?

Pochodzenie rasy

Dziś Jack Russell terrier to wymarzony pupil dla całej rodziny, ale pierwotnie był psem myśliwskim. Nadal ma silnie rozwinięty instynkt gończy. Przedstawicieli tej rasy wykorzystywano w XIX i XX wieku do tępienia gryzoni na wsiach, a także w handlowych i portowych dzielnicach w Anglii.

Wygląd i temperament

Na pierwszy rzut oka Jack Russell terrier to pies nieduży, którego bez trudu podniesiemy i przeniesiemy trzymając pod pachą. Rozpiera go energia, ma wesołe usposobienie i lubi towarzystwo ludzi. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów Jack Russell terrier nie jest kanapowcem, ale odważnym psem, który nie boi się wysiłku fizycznego.

Czujność i spostrzegawczość od lat czyniły z rasy Jack Russell terrier znakomite psy myśliwskie, choć fakt, że są to jednocześnie zwierzęta hałaśliwe, dyskryminuje je dziś przed sprawdzaniem się w tej roli.

Co warto wiedzieć przed zakupem psa Jack Russell terrier?

Silne przywiązanie Jack Russell terrier sprawia, że to pies, który nie lubi samotności. Jeśli chcemy go zostawiać na kilka godzin dziennie samego w domu, może on przejawiać zachowania destrukcyjne.

Nie poleca się go rodzinom z małymi dziećmi, ponieważ czworonogi te nie znoszą niedelikatnego traktowania. Dla starszych dzieci jak najbardziej Jack Russell terrier będzie psem odpowiednim. Łatwo przystosowuje się do każdych warunków, dlatego można go zabrać nawet na wakacje. Na spacerach z terierami Jack Russell trzeba uważać, aby nie pobiegły za poruszającym się przedmiotem.

Psy te łatwo się uczą, bo są bardzo inteligentne, choć może za bardzo uparte. Właściciel musi mieć spore umiejętności szkoleniowe i odznaczać się konsekwencją, aby wyszkolić swojego pupila.

Ile kosztuje szczeniak Jack Russell terriera?

Za psa rasy Jack Russell terrier z rodowodem trzeba zapłacić od 1800 zł do 3600 zł.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation