Ile kosztuje szczeniak rasy husky syberyjski?

Piękne, niezależne, lubiące towarzystwo człowieka psy husky syberyjski kosztują od 3 do 5 tys. zł.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Siberian husky, czyli pies rasy husky syberyjski, jest bezdyskusyjnie pięknym czworonogiem, a szczególnie uwagę przyciągają jego niebieskie oczy. Trzeba jednak wiedzieć, że nie każdy pies tej rasy obdarzony jest niebieskimi tęczówkami.

Pochodzenie rasy

Pies husky syberyjski to rasa pierwotna, w której powstanie człowiek ingerował tylko w nieznacznym stopniu. Pochodzi ona od psów, które w dawnych czasach zamieszkiwały tereny wschodniej Syberii.

Pierwotnie psy rasy husky syberyjski wykorzystywano do zaprzęgów. Dziś są dobrymi towarzyszami rodziny i psami sportowymi. Nadal biorą udział w wyścigach zaprzęgów z saniami lub trójkołowymi wózkami.

Wygląd i temperament

Duży temperament, puszysta sierść i sylwetka godna wilka – siberian husky to piękne, choć nieco trudne w prowadzeniu psy. Potrafią być bardzo radosne i przyjacielskie, ale są przy tym żywiołowe. Zawsze zachowują czujność, choć w związku z wrodzoną łagodnością nie nadają się na stróża. To psy sprawne fizycznie i sprytne. Mają silny instynkt myśliwski.

Co warto wiedzieć przed zakupem psa husky syberyjski?

Psy te nie znoszą samotności i będą nieszczęśliwe, jeśli będziemy je pozostawiać same w domu, chyba że w towarzystwie innych psów. Lubią towarzyszyć człowiekowi. Łatwo przystosowują się do nowych warunków. W szkoleniu są trudne, pomimo wysokiej inteligencji, ponieważ nie lubią się podporządkowywać i są niezależne.

Właścicielem psa rasy husky syberyjski może zostać jedynie osoba, która ma silny charakter, ponieważ w przeciwnym wypadku to pies zdominuje właściciela. Można trzymać siberiany husky w domu z dziećmi, ale nie należy ich pozostawiać samych w swobodnej zabawie z maluchami.

Musimy być świadomi tego, że husky potrzebuje solidnej porcji ruchu każdego dnia, najlepiej swobodnie, kiedy może biegać wraz ze swoim panem lub towarzyszyć mu podczas przejażdżki na rowerze.

Ile kosztuje szczeniak husky syberyjskiego?

Z hodowli szczeniak z rodowodem będzie kosztował od 3 do nawet 5 tys. zł.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation