Ile kosztuje szczeniak rasy hiszpański pies dowodny?

Przyjazny kudłacz – hiszpański pies dowodny sprawdzi się w wielu różnych rolach, nawet jako pies ratowniczy i policyjny.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Kudłaty, średniej wielkości hiszpański pies dowodny jest znakomitym kompanem dla całej rodziny. Ile kosztuje szczeniak tej rasy?

Pochodzenie rasy

Hiszpańskie psy dowodne są rasą starą i pochodzą najpewniej od kudłatych psów z Afryki Północnej, które Maurowie przywieźli na Półwysep Iberyjski. Inna teoria mówi o tym, że rasę tę rozwijali Fenicjanie i że to oni przywieźli psy do Europy.

W swojej ojczyźnie, w Hiszpanii, zwierzęta te wykorzystywane są nadal jako psy pasterskie, myśliwskie, rybackie i stróżujące. Jednocześnie można je szkolić do roli psów ratowniczych i do wykrywania materiałów wybuchowych i narkotyków.

Wygląd i temperament

Hiszpańskie psy dowodne są średniego wzrostu czworonogami, dla których charakterystyczny jest kędzierzawy, wełnisty włos. Sprawiają wrażenie, jakby ich futro było takie jak futro owiec.

Pod względem temperamentu to psy pogodne, które szybko się uczą. Silnie przywiązują się do właściciela i pragną go zadowolić. Są czworonogami zwinnymi, bystrymi, które zawsze są gotowe do działania. W stosunku do ludzi hiszpański pies dowodny jest łagodny, podobnie jak do zwierząt domowych. Jednocześnie zachowuje dystans w stosunku do obcych, dlatego będzie się dobrze sprawdzał jako stróż.

Co warto wiedzieć przed zakupem hiszpańskiego psa dowodnego?

Zwierzęta te potrzebują sporo ruchu, dlatego nadają się dla osób, które na co dzień są aktywne. Ta cecha hiszpańskich psów dowodnych wynika z tego, że są psami pasterskimi. Łatwo się je wychowuje i szkoli. Wymagają jednak starannej socjalizacji, ponieważ w przeciwnym wypadku staną się zalęknione.

Ile kosztuje szczeniak hiszpańskiego psa dowodnego?

W Polsce jest niewiele hodowli, które sprzedają te psy. Szczeniak kosztuje około 4000 zł.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation