Ile kosztuje szczeniak rasy hawańczyk?

Hawańczyk to pies do towarzystwa, który szybko się uczy i jest przyjazny wobec innych.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Jedną z najpopularniejszych ras psów domowych są hawańczyki. To niewielkie czworonogi z długą sierścią, które są radosne i zawsze skore do zabawy.

Pochodzenie rasy

Początków opisywanej rasy należy poszukiwać na Kubie, kiedy ta znajdowała się pod hiszpańskim panowaniem. Założycielem klubu hawańczyka była Zoila Portuondo. Przodkiem hawańczyka jest nieistniejący już białasek z Hawany, żyjący pomiędzy XVI a XVII wiekiem na Kubie.

Wygląd i temperament

Hawańczyk to pies niewielkich rozmiarów, który porośnięty jest falującą, długą sierścią. Może być umaszczony w różnych kolorach. Pod względem charakteru pies ten ma wesołe usposobienie, ale nie jest nadpobudliwy. Zachowuje się po przyjacielsku w stosunku do właściciela i innych zwierząt. Lubi pieszczoty i zabawy, zwłaszcza z dziećmi. To psy pozbawione agresji, dlatego znakomicie nadają się jako czworonogi do towarzystwa dla całej rodziny.

Co warto wiedzieć przed zakupem hawańczyka?

Od właścicieli hawańczyków wymaga się, aby zapewniali swoim czworonogom odpowiednią dawkę ruchu na co dzień. Pies ten mocno przywiązuje się do właścicieli i wymaga od nich zainteresowania i pieszczot. Hawańczyk bardzo szybko się uczy, ponieważ jest inteligentnym zwierzęciem. Szkolenie traktuje jako zabawę, zwłaszcza że nie nastręcza mu ono trudności. Rasa ta lubi się popisywać swoimi sztuczkami, aby zwrócić na siebie uwagę.

Nie ma problemu, aby te psy były trzymane w blokach i w domach jednorodzinnych, ale nie nadają się na podwórko. Powinny spać pod dachem.

Ile kosztuje szczeniak hawańczyka?

Cena hawańczyka z rodowodem kształtuje się w granicach około 3000 zł.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation