Ile kosztuje szczeniak rasy greyhound?

Greyhound to chart angielski – muskularny, smukły pies, który potrafi bardzo szybko biegać.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Charty są psami smukłymi i wysportowanymi, które potrafią rozwijać duże prędkości przy bieganiu na świeżym powietrzu. Do tej rodziny zalicza się m.in. greyhound. Jakie warunki bytowe trzeba mu zapewnić?

Pochodzenie rasy

Rasa greyhound to inaczej chart angielski. Ma ona długą historię. Wywodzi się ze starożytnego Egiptu, gdzie psy były czczone i mumifikowane. Chowano je w piramidach i grobowcach razem z właścicielami. Wizerunki psów na hieroglifach przypominają wyglądem właśnie psy rasy greyhound. Do Europy najprawdopodobniej rasa ta dotarła dzięki Rzymianom. Na Wyspach Brytyjskich charty pojawiły się wraz z Fenicjanami i od początku pełniły funkcję psów myśliwskich.

Wygląd i temperament

Silnie zbudowane ciało charta angielskiego sprawia, że trudno tę rasę pomylić z inną. Greyhound ma doskonałe proporcje, mocno umięśnione i harmonijne ciało. Jego nogi są długie, głowa umiarkowanej szerokości, a szczęki silne. Szyja greyhounda jest muskularna i elegancko wygięta. Psy te mają umiarkowany temperament. Są raczej spokojne i łagodne. Przywiązują się do właścicieli i są lojalne.

Co warto wiedzieć przed zakupem greyhounda?

Z wychowaniem psa rasy greyhound nie powinno być żadnych problemów. Mają one zdolność do szybkiego przystosowania się do życia w nowym miejscu. Nie wykazują zachowań agresywnych, dlatego można je hodować w domu, w którym są dzieci. Będą doskonałymi psami rodzinnymi.

Warto wiedzieć, że greyhound jako prawdziwy chart nigdy nie będzie bezwarunkowo posłuszny i trzeba się z tym po prostu pogodzić. Chart ma wrodzony instynkt gończy i myśliwski, dlatego w czasie spacerów najlepiej trzymać go na smyczy, aby nie czmychnął za ciekawym obiektem.

Wymagają dużo ruchu na świeżym powietrzu. Są bardzo szybkie – w swobodnym biegu rozwijają prędkość nawet ponad 70 km/h.

Ile kosztuje szczeniak greyhounda?

Za szczeniaka greyhounda z rodowodem trzeba zapłacić od 2000 do 3000 złotych.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation