Ile kosztuje szczeniak rasy foksterier szorstkowłosy?

Psy foksteriery szorstkowłose wymagają konsekwentnego szkolenia, aby były posłuszne. Kosztują od 1 do 2 tys. zł.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Niewielkich gabarytów foksterier szorstkowłosy ma niezgłębione pokłady energii, dlatego wymaga dużo ruchu.

Pochodzenie rasy

Rasa foksterierów została wyhodowana już w XIV wieku, a celem hodowców było stworzenie psów gończych, które brały udział w polowaniach na lisy. Szorstkowłose foksteriery są młodszą rasą od foksterierów gładkowłosych, ponieważ pojawiły się dopiero w XIX wieku. Pierwszy klub hodowców tych psów powstał w 1875 roku w Anglii.

Wygląd i temperament

Mocny kościec, doskonale wyważona konstrukcja ciała i dobre proporcje kończyn do tułowia i głowy to cechy charakterystyczne dla foksteriera szorstkowłosego. Sierść tego czworonoga jest gęsta, szorstka, dłuższa na kłębie, grzbiecie i żebrach, a krótsza na łopatkach. Umaszczenie foksteriera szorstkowłosego najczęściej jest kędzierzawe, a kolorem dominującym biel w czarne łaty lub czarne podpalane i rudawe. Foksterier szorstkowłosy jest psem niedużym, mierzącym od 33 do 41 cm w kłębie. Waży od 6 do 9 kg.

Pod względem temperamentu foksterier szorstkowłosy jest bystry i ruchliwy, a do tego silny i wytrzymały, na co mogą nie wskazywać jego niewielkie rozmiary. W stosunku do innych psów może być zaczepny, a nawet agresywny.

Co warto wiedzieć przed zakupem foksteriera szorstkowłosego?

Prawidłowe wychowanie tego psa wymaga konsekwencji. Jeśli pozostawimy go samemu sobie, może nawet przejawiać skłonności destrukcyjne. Właściciel musi mu zapewnić codzienne spacery – długie i intensywne.

Foksterier szorstkowłosy będzie dobrym wyborem dla rodzin ze starszymi dziećmi, które zaspokoją chęć tego zwierzęcia do zabawy i wysiłku fizycznego.

Ile kosztuje szczeniak foksteriera szorstkowłosego?

Za szczeniaka trzeba zapłacić od 1200 zł do 2000 zł – za czworonoga z rodowodem.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation