Ile kosztuje szczeniak rasy entlebucher?

Za szczeniaka rasy entlebucher, trójkolorowego przyjaznego psa, trzeba zapłacić od 3,5 do 4 tys. zł.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Psy rasy entlebucher są ruchliwe, przyjazne i dobrze zsocjalizowane, jeśli się je właściwie poprowadzi.

Pochodzenie rasy

W historii psów rasy entlebucher występuje przodek taki sam, jak dla wielu innych szwajcarskich psów górskich. Entlebucher jest najmniejszym z czterech szwajcarskich psów górskich, z których rodziny pochodzi. Jego bezpośrednimi przodkami są psy z doliny Entlebuch, z kantonów Lucerna i Berno.

Wygląd i temperament

Charakterystyczne dla entlebuchera jest trójkolorowe umaszczenie – maść czarna z podpalaniami i białymi znaczeniami. Sierść tych psów jest krótka, dwuwarstwowa.

Przyjazne entlebuchery są psami do towarzystwa, ale instynkt stróża sprawia, że i w tej roli sprawdzają się znakomicie.  To typowe zwierzęta zaganiające, które dobrze współpracują z człowiekiem. Z natury entlebucher jest nieufny, dlatego już na etapie wychowania trzeba go socjalizować. W kontakcie z obcymi szczeka i trzyma ich na dystans.

Co warto wiedzieć przed zakupem entlebuchera?

Jeśli zależy nam na kupnie psa dla rodziny, entlebucher sprawdzi się znakomicie. Lubi towarzystwo, dobrze integruje się z innymi psami, jest miły i przyjazny. Chętnie uczy się nowych rzeczy. Ma silny instynkt stróżowania, dlatego można go nauczyć pilnowania domu i obejścia.

Psom tym należy zapewnić długie spacery, dzięki czemu będą się dobrze czuły nawet w mieszkaniu w blokach. Rasa ta jest polecana każdemu z uwagi na łagodność wobec dzieci i ruchliwość.

Ile kosztuje szczeniak entlebuchera?

Za szczeniaka entlebuchera z rodowodem trzeba zapłacić od 3500 do 4000 zł.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation