Ile kosztuje szczeniak rasy dog niemiecki?

Za szczeniaka doga niemieckiego trzeba zapłacić od 1,5 do 4 tys. zł. To raczej duży pies, który jednak przystosuje się nawet do życia w mieszkaniu.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Dog niemiecki to poczciwy kolos, który przywiązuje się do właściciela i może go skutecznie bronić. W jego charakterystykę wpisane jest zrównoważone usposobienie.

Pochodzenie rasy

Przodkiem doga niemieckiego są molosy, ale bezpośrednio pochodzi on od dogów tybetańskich, czyli masywnych czworonogów żyjących głównie w Tybecie. Stamtąd dotarły do Asyrii, do starożytnej Persji i do Epiru nad Morzem Jońskim, gdzie zaadaptowały się w plemieniu Molosan. Najprawdopodobniej ze starożytnych Grecji i Rzymu zwierzęta te trafiły do Europy Środkowej, do Germanów. Były pierwotnie wykorzystywane jako psy do polowania na grubego zwierza. Dziś są głównie czworonogami do towarzystwa.

Wygląd i temperament

Dogi niemieckie są dużymi psami, które w kłębie mają co najmniej 70-80 cm. Włos jest bardzo krótki i gęsty, gładko przylegający do ciała. Występują okazy o maści żółtej i pręgowanej oraz arlekiny o maści czarnej.

Trudno wyprowadzić z równowagi dogi niemieckie – są spokojne i dystyngowane, pokojowo usposobione, ale jeśli już się zdenerwują, są dużym zagrożeniem dla przeciwnika. Psy te łączą w sobie wielkość i elegancję. Są odważne i pojętne, a także pewne siebie.

Co warto wiedzieć przed zakupem doga niemieckiego?

Nie można zostawiać na dłużej w domu doga niemieckiego, ponieważ źle znosi samotność. Czuje się zaniedbany, dlatego zabiegany, zapracowany właściciel na pewno nie będzie dla niego właściwy.

Dogi niemieckie mocno przywiązują się do właścicieli. Mają średni temperament i można je skutecznie szkolić na stróża i obrońcę, choć interweniują one tylko wtedy, gdy jest taka konieczność. W stosunku do słabszych dogi niemieckie są tolerancyjne i delikatnie obchodzą się z dziećmi.

Pomimo dużych rozmiarów zwierzęta te można trzymać w mieszkaniach, ale trzeba im zapewnić długie, codzienne spacery, aby spożytkowały energię. W domu zaś będą spędzać czas na kanapie.

Ile kosztuje szczeniak doga niemieckiego?

Szczeniak doga niemieckiego z rodowodem kosztuje od 1500 do 4000 zł. Najlepiej kupować go od sprawdzonego hodowcy.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation