Ile kosztuje szczeniak rasy dog kanaryjski?

Dog kanaryjski wymaga pewnego siebie właściciela. Będzie dobrym stróżem dla całej rodziny.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Dogi kanaryjskie to duże, silne czworonogi, dobrze sprawdzające się jako psy stróżujące i do aktywnej obrony. Ile kosztują ich szczeniaki?

Pochodzenie rasy

Dogi kanaryjskie są rasą pochodzącą z Wysp Kanaryjskich. Powstała ona ze skrzyżowania psów miejscowych z Teneryfy i Gran Canarii oraz psów rasy Bardino Majorero pochodzących z Fuerteventury i psów molosowatych z Hiszpanii kontynentalnej. Pierwotnie dogi kanaryjskie wykorzystywano do walk psów. Mają one więc wrodzone instynkty obronne. Sprawdzają się jako psy stróżujące i do ochrony stad bydła.

Wygląd i temperament

Z wyglądu dog kanaryjski przywodzi na myśl molosy – jest duży, o atletycznej budowie ciała. Maść psa może być różna – to zwykle pręgi w różnych odcieniach. Zwierzęta te osiągają wysokość od 56 do 65 cm w kłębie i wagę od 40 do 65 kg. Ich sierść jest krótka, gruba i przylegająca, a twarda w dotyku.

Cechą charakterystyczną dogów kanaryjskich jest pewność siebie, zrównoważony temperament i opanowanie, choć czasem psy te bywają popędliwe i gwałtowne, jeśli są nieprawidłowo wychowane. Odzywa się wówczas ich instynkt i ujawniają się tendencje do zachowań agresywnych, właściwych dla psów bojowych.

Co warto wiedzieć przed zakupem doga kanaryjskiego?

Dla rodziny, w której wychowuje się dog kanaryjski, pies ten jest wielkodusznym olbrzymem. Wykazuje takie cechy jak łagodność i opiekuńczość, ale wobec obcych jest nieufny.

Nie powinno być większego problemu ze szkoleniem doga kanaryjskiego, ponieważ to pies inteligentny, który jednak wymaga konsekwentnego prowadzenia. Niechętnie podporządkowuje się poleceniom niedoświadczonych właścicieli, którzy okazują słabość. Dobrze wychowany dog kanaryjski będzie dobrym towarzyszem dla całej rodziny, z poświęceniem jej broniącym, jeśli zajdzie taka konieczność.

Ile kosztuje szczeniak doga kanaryjskiego?

Cena szczeniaka doga kanaryjskiego z rodowodem waha się w granicach od 1 do 4 tys. zł.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation