Ile kosztuje szczeniak rasy doberman?

Doberman może wykazywać agresję, ale przy odpowiednim szkoleniu i zakupie psa z renomowanej hodowli cecha ta w praktyce u niego nie występuje.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Doberman jest ruchliwym i inteligentnym psem obrończym. Kto powinien zdecydować się na jego zakup?

Pochodzenie rasy

Doberman to rasa młoda, która powstała na przełomie XIX i XX wieku. Zalicza się ją do grupy pinczerów krótkowłosych, wywodzących się z Niemiec. Nazwa pochodzi od twórcy rasy, Fryderyka Ludwika Dobermanna.

Wygląd i temperament

Dobermany mają atletyczną budowę ciała i gęstą, ale krótką sierść, która przy odpowiedniej pielęgnacji będzie lśniąca. To rasa psów sprawnych fizycznie, bardzo energicznych i ruchliwych. Często wykazuje w reakcjach nadpobudliwość. Dobermany są nieufne wobec obcych, dlatego sprawdzają się dobrze jako stróże.

Co warto wiedzieć przed zakupem dobermana?

Dobermany mają wrodzoną inteligencję. To rasa, którą łatwo można szkolić, ponieważ czworonogi te szybko się uczą. Nie są co prawda zbyt uległe, ale odpowiednie prowadzenie sprawi, że będą posłuszne swojemu panu. Dobermany traktują właścicieli jak przewodników, o ile ci są konsekwentni w ich wychowywaniu.

Warto wiedzieć, że dobermany są psami dumnymi, wytrzymałymi, temperamentnymi, ale i o silnym charakterze. Mają niestety wrodzoną agresywność, ale w dobrych hodowlach cecha ta została znacznie złagodzona. Dobre szkolenie w dużej mierze ją wyklucza.

Każdy doberman wymaga ćwiczeń fizycznych na świeżym powietrzu, co pozwala mu zachować atletyczną budowę ciała i rozładować nadmiar energii. Co ciekawe, doberman jest w stanie dostosować się do życia w mieszkaniu. Pies ten wymaga bliskiego kontaktu z człowiekiem - jest towarzyski i uczuciowy.

Ile kosztuje szczeniak dobermana?

Za rodowego szczeniaka dobermana trzeba zapłacić od 3 do 5 tys. zł.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation