Ile kosztuje szczeniak rasy Dandie Dinmont terier?

Psy Dandie Dinmont teriery są wesołe, spokojne, a ich niewielkie gabaryty powodują, że można je trzymać w mieszkaniach blokowych.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Energiczny terier rasy Dandie Dinmont terier ma charakterystyczną „fryzurę afro” na głowie. Niewielki piesek będzie doskonały do trzymania w warunkach domowych.

Pochodzenie rasy

Swoją nazwę Dandie Dinmont terier zawdzięcza powieści „Guy Mannering” Waltera Scotta, w której to główny bohater – farmer Dandie Dinmont – posiada takie teriery. Pod względem historycznym Dandie Dinmont terier pochodzi od rasy stworzonej w XVII wieku na północy Wysp Brytyjskich. Początkowo Dandie Dinmont terier wykorzystywany był do polowania na niewielką zwierzynę – borsuki, lisy czy wydry. Dziś jest psem do towarzystwa.

Wygląd i temperament

Dandie Dinmont terier jest nieduży – przeciętnie mierzy w kłębie od 20 do 28 cm i waży w przedziale od 8 do 11,5 kg. Ma smukłe, nieco wydłużone ciało i nisko zwisające uszy. Na czubku głowy pies ten ma charakterystyczną czuprynkę. Całe jego ciało pokrywa średniej długości, lekko falująca sierść maści niebiesko-czarnej, rudawobrązowej lub płowej.

Jako typowy terier, pies tej rasy jest uparty, śmiały i niezależny. Mocno przywiązuje się do właściciela, choć nie zawsze będzie posłuszny. Ma silnie rozwinięty instynkt łowiecki, który pozostał mu po przodkach. Z uwagi na fakt, że pies ten jest podejrzliwy względem obcych, będzie dobrym stróżem.

Co warto wiedzieć przed zakupem Dandie Dinmont terriera?

Psy te wymagają sporadycznego szczotkowania. Sierść trzeba strzyc mniej więcej co trzy tygodnie. Dandie Dinmont terier jest odporny na trudne warunki atmosferyczne, nie przejawia agresji, ale jeśli ktoś się z nim drażni, może zaatakować. Dobrze sprawdzi się jako pies rodzinny dzięki wrodzonej łagodności i wesołemu usposobieniu.

Ile kosztuje szczeniak Dandie Dinmont terier?

Za szczeniaka z rodowodem trzeba zapłacić około 2900 zł.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation