Ile kosztuje szczeniak rasy coton de Tuléar?

Białe, niewielkie psy rasy coton de Tuléar są doskonałymi towarzyszami zabaw. To psy o przyjaznym usposobieniu.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Biała puszysta kulka – tak wygląda mniej więcej pies rasy coton de Tuléar. Wydaje się, że to pies doskonały do warunków domowych. Jak jest naprawdę?

Pochodzenie rasy

Coton de Tuléar to pies zaliczany do grupy biszonów. Niewielkie czworonogi, zwykle o śnieżnobiałym umaszczeniu, pochodzą od psów żyjących już w starożytnym Rzymie i Grecji. Rasa wywodzi się z wyspy leżącej na Oceanie Indyjskim, niedaleko wybrzeży Afryki – Madagaskaru.

Wygląd i temperament

Coton de Tuléar ma niewielkie rozmiary – to mały, spokojny pies, z przyjaznym usposobieniem. Ma jednak spory temperament, jest energiczny i pełen radości życia – niezależnie od tego, czy jest szczeniakiem, czy dorosłym psem. Łatwo nawiązuje kontakt z otoczeniem, jest otwarty i pewny siebie. Z drugiej strony coton de Tuléar będzie czujnym stróżem, zawsze sygnalizującym, jeśli dzieje się coś niepokojącego.

Maść psów coton de Tuléar jest biała, a ich włos bardzo delikatny, gęsty, obfity i miękki w dotyku. Psy te są niewielkie – dorastają do 23-38 cm w kłębie i ważą nie więcej niż 6 kg.

Co warto wiedzieć przed zakupem psa coton de Tuléar?

Prawdą jest, że psy coton de Tuléar nadają się do trzymania w mieszkaniach. Nie lubią jednak samotności, dlatego w przypadku osób, których nie ma po 8-10 godzin na dobę w domu, takie psy się nie sprawdzą. Wymagają dużo uwagi, a samotne wpadają w lęk separacyjny i mogą uporczywie wyć i niszczyć rzeczy.

Psy rasy coton de Tuléar nadają się idealnie dla starszych dzieci – będą się z nimi bawić, ale wykażą cierpliwość i łagodność. Czworonogi te wymagają dużo ruchu i ćwiczeń na świeżym powietrzu. Są zwinne, sprytne i wytrzymałe.

Co ciekawe, psy te nie linieją, ale jeśli chcemy je wystawiać na wystawach, musimy poświęcić sporo czasu na pielęgnację sierści.

Ile kosztuje szczeniak coton de Tuléar?

Szczeniaki z rodowodem coton de Tuléar kosztują 2500-3500 zł.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation