Ile kosztuje szczeniak rasy chow chow?

Rasa chow chow to psy inteligentne, niezależne, których szczeniaki kosztują od 2 do 4 tys. zł.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Miniaturka lwa – tak można określić psy rasy chow chow. Jednak nie są to typowe pieszczochy, ale czworonogi zdolne do skutecznej obrony rodziny.

Pochodzenie rasy

Rasa chow chow należy do jednych z najstarszych na świecie. Pochodzi z Chin, choć niewykluczone, że przodkowie tych psów żyli na północy, w Mongolii. Tłumaczyłoby to obfite i gęste futro, które miało ich chronić przed dużymi wahaniami temperatury. Psy pełniły funkcję opiekunów stada, ale i brały udział w polowaniach. Wykorzystywano je nawet jako psy zaprzęgowe.

Wygląd i temperament

Psy rasy chow chow są średniej wielkości, a ich cechą charakterystyczną jest gęste futro, przywodzące na myśl grzywę lwa.

Chow chow wykazuje nieufność wobec obcych i ma silny charakter, dlatego nie łatwo się go szkoli. Może być niezależny, a nawet uparty i dumny. Mówi się o nim, że to kot w psiej skórze.

Co warto wiedzieć przed zakupem psa chow chow?

Wychowanie chow chow wymaga czasu, cierpliwości, konsekwencji, a także wyczucia. Nie każdy właściciel będzie mógł go właściwie prowadzić. Pies ten jest lojalny wobec pana i zwykle bardzo spokojny. Jeśli jednak zostanie potraktowany ostro i niesprawiedliwie, zapamięta to na długo. Często psy te nie okazują uczuć, tłumiąc je w sobie. Trzymając chow chow, trzeba budować z nim więź opartą na szacunku i zrozumieniu. Nie należy od nich oczekiwać ślepego posłuszeństwa.

Musimy mieć świadomość, że psy chow chow wymagają regularnego, codziennego szczotkowania. Kąpiel i suszenie sierści mogą trwać nawet kilka godzin.

Ile kosztuje szczeniak chow chow?

Za szczenię chow chow z rodowodem trzeba zapłacić 2-4 tys. zł.

 

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation