Ile kosztuje szczeniak rasy chart angielski whippet?

Niezwykle szybkie psy rasy chart angielski whippet można kupić w cenie od 1600 zł do 3600 zł.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Jednymi z najszybszych psów są charty angielskie whippet. To zwierzęta, które potrzebują dużo ruchu na świeżym powietrzu. Czym jeszcze charakteryzuje się ta rasa?

Pochodzenie rasy

Ojczyzną chartów angielskich whippet jest Wielka Brytania. Początkowo wykorzystywano te psy w gonitwach, ale równie dobrze sprawdzały się jako zwierzęta do towarzystwa.

Wygląd i temperament

Psy rasy chart angielski whippet są bardzo szybkie i zwinne. Mają doskonałe proporcje ciała, dlatego bardzo dobrze sprawdzają się w roli psów wyścigowych. Smukłe charty angielskie ważą w przedziale 10-20 kg i mierzą od 44 do 51 cm. Pod względem maści psy te mogą mieć dowolne kolory i odcienie.

Jeśli chodzi o usposobienie, chart angielski whippet jest psem towarzyskim, spragnionym bliskości i kontaktu z ludźmi. Dobrze toleruje inne zwierzęta i dzieci, nie wykazując przy tym żadnych objawów agresji. Łatwo się przystosowuje do różnych warunków.

Co warto wiedzieć przed zakupem psa rasy chart angielski whippet?

Właściciele chartów angielskich whippet mają ułatwione zadanie, jeśli chodzi o ich pielęgnację, ponieważ mają one krótką sierść, niewymagającą regularnego wyczesywania. Za to zabiegi trzeba wykonywać odpowiednimi narzędziami, bo skóra tych czworonogów jest wrażliwa.

Jeśli chodzi o żywienie, to chart angielski whippet powinien dostawać niewielkie, dobrze zbilansowane posiłki i preparaty witaminowe. Na co dzień psom rasy chart angielski whippet trzeba zapewnić dużą dawkę ruchu, aby pozostały one w dobrej formie fizycznej i psychicznej.

Ile kosztuje szczeniak charta angielskiego whippet ?

Jeśli chcemy stać się szczęśliwymi posiadaczami psa rasy chart angielski whippet, musimy wydać na szczeniaka od 1600 do 3600 zł.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation