Ile kosztuje szczeniak rasy cavalier king Charles spaniel?

Cavalier king Charles spaniel są psami do towarzystwa – małymi, spokojnymi i przyjaznymi.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Jeśli poszukujecie psa o miłym usposobieniu do domu, tak aby stał się towarzyszem rodziny, to cavalier king Charles spaniel będzie odpowiedni.

Pochodzenie rasy

Niegdyś psy rasy cavalier king Charles spaniel pełniły funkcję aporterów i płochaczy, wykorzystywano je w polowaniach. Dziś są głównie psami do towarzystwa. Przodkami cavalier king Charles spaniel najprawdopodobniej są biało-czerwone spaniele z Malty lub z Włoch, które na początku XIII wieku skrzyżowano z psami z Dalekiego Wschodu.

W XVI wieku z uwagi na niewielki wzrost cavalier king Charles spaniele stały się popularne wśród angielskich szlachciców. Były psami do towarzystwa dla dam.

Wygląd i temperament

Psy rasy cavalier king Charles spaniel lubią ludzi, są towarzyskie, przyjaźnie usposobione i czułe. Nie ma w nich ani śladu agresji. Są nieduże, pokryte w całości jedwabistą sierścią. Ich cechą charakterystyczną są duże, zwisające uszy oraz wielkie, ciemne oczy.

Co warto wiedzieć przed zakupem psa rasy cavalier king Charles spaniel?

Spaniele, zwłaszcza rasy cavalier king Charles, będą odpowiednim wyborem, jeśli chcemy kupić psa rodzinnego, wesołego, który będzie towarzyszem zabaw dla naszego dziecka. Psy te uwielbiają zabawy, chcą być rozpieszczane. Są ufne wobec człowieka i przyjazne, ale czasem może je to wpędzić w kłopoty.

Przedstawiciele tej rasy źle znoszą samotność, dlatego trzeba im zapewnić towarzystwo, np. innego czworonoga, ale niekoniecznie. Łatwo przystosowują się do nowych warunków, dlatego można je nawet zabrać ze sobą na wczasy. Nie są hałaśliwe.

Ile kosztuje szczeniak cavalier king Charles spaniela?

Za szczeniaka rasy cavalier king Charles spaniel zapłacimy od 1800 zł do 4000 zł.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation