Ile kosztuje szczeniak rasy cane corso?

Cane corso pochodzą od starożytnych molosów. Sprawdzają się jako psy stróżujące i obronne.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Psy włoskiej rasy cane corso są masywne, dobrze umięśnione, z predyspozycjami do bycia psem obronnym. Czy nadają się do trzymania w domu lub w mieszkaniu?

Pochodzenie rasy

Cane corso to rasa zaliczana do molosów. Pochodzą od starożytnych psów tego gatunku, które towarzyszyły już Rzymianom na polach bitewnych. Ojczyzną psów tej rasy są Półwysep Apeniński i Sycylia.

Wygląd i temperament

Cane corso są dosyć duże – w kłębie mierzą od 60 do 68 cm. Wśród tej rasy występują psy o maści czarnej, szarej grafitowej, szarej łupkowej, jasnoszarej, płowej, czerwonej, pręgowanej.

Jako psy stróżujące mają silne poczucie obowiązku chronienia swojego pana, ale zachowywać się będą przyjaźnie w stosunku do wszystkich domowników. Charakteryzują je duży temperament, wierność i serdeczność. Dobrze układają się stosunki psów cane corso z dziećmi. Nie wykazują one agresji wobec obcych czworonogów, dopóki go nie sprowokują. Ma wrodzoną nieufność i dobry zmysł obserwacji, dlatego nadaje się na psa stróżującego.

Co warto wiedzieć przed zakupem psa rasy cane corso?

Jeśli już kupujemy psa cane corso, najlepiej zdecydować się na szczeniaka, ponieważ to czworonogi „jednego pana”. Mocno przywiązują się do właściciela, ale trzeba je od początku właściwie prowadzić. Dlatego to psy odpowiednie dla doświadczonych psiarzy.

Co ważne, psy cane corso chorują rzadko i są bardzo odporne. Żyją długo, jeśli zapewnione zostaną im odpowiednie żywienie i pielęgnacja.

Cane corso są bardzo inteligentne, lubią pracę z człowiekiem i ruch, który trzeba im zapewnić. Jako psy pojętne, łatwo przyswajają komendy. Trzeba być jedynie konsekwentnym w szkoleniu.

Ile kosztuje szczeniak rasy cane corso?

Zakres cenowy, w jakim kupimy szczeniaka rasy cane corso, jest duży – od 1,3 tys. zł do 5 tys. zł. Nie należą one do najtańszych psów.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation