Ile kosztuje szczeniak rasy canaan dog?

Spokojne canaan dogi będą dobrym psem do towarzystwa. Szczenięta tej rasy kosztują 4-5 tys. zł.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

W naszym kraju psy rasy canaan dog spotykane są bardzo rzadko. Żyją za to na wolności na pustyni Negew w Izraelu. Co warto o nich wiedzieć?

Pochodzenie rasy

Rasa canaan dog (pies z Kanaan) pochodzi w prostej linii od psów pariasów z Bliskiego Wschodu. Wizualnie psy te wyglądają tak samo, jak ich przodkowie przed tysiącami lat. To rasa szpicopodobna, średniego wzrostu.

W Europie canaan dog pojawił się dopiero w latach 30. XX wieku. Pierwszy wzorzec canaan doga stworzyła Rudolfina Menzel. Przeprowadzała ona selekcję osobników psów nieudomowionych żyjących na obrzeżach Palestyny pod względem ich użytkowości.

Wygląd i temperament

Sierść rasy canaan dog jest gęsta, dwuwarstwowa, w kolorze od piaskowej do rudej, w różnych odcieniach, białym i czarnym. Psy osiągają wzrost 50-60 cm w kłębie oraz 18-25 kg wagi. Są psami raczej spokojnymi, delikatnymi w stosunku do dzieci, znakomitymi stróżami.

Charakter psów tej rasy uwarunkowany jest tym, że mamy do czynienia z psami pierwotnymi. Są bardzo inteligentne, samodzielne i niezależne. Wobec obcych psy te będą wykazywać nieufność. Wymagają odpowiedniego prowadzenia, są wytrzymałe fizycznie, a po szkoleniu sprawdzą się doskonale w roli towarzysza.

Co warto wiedzieć przed zakupem psa rasy canaan dog?

Jedną z najważniejszych informacji dotyczących cannan dogów jest ta, że czworonogi te są silnie związane ze stadem. Za karę uznają rozdzielenie od swojej ludzkiej rodziny. Silne więzi powodują też, że psy te są gotowe stanąć w obronie członków rodziny.

Psy canaan dog trzeba starannie socjalizować, aby nie zachowywały się agresywnie w stosunku do obcych. Czworonogi tej rasy szczekają lub warczą w ramach ostrzegania przed zagrożeniem.

Za zaletę tych zwierząt należy uznać to, że nie wymagają dużo ruchu. Zadowalają je dłuższe spacery. Dużo śpią, nawet na kanapie.

Ile kosztuje szczeniak canaan doga?

Koszt zakupu psa rasy canaan dog z rodowodem waha się w granicach od 4 do 5 tys. zł.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation