Ile kosztuje szczeniak rasy bullmastiff?

Bullmastiffy wymagają odpowiedniego wychowania, inaczej mogą stać się agresywne i problematyczne.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Pochodząca z Anglii rasa psów bullmastiff jest w typie pinczera. Zalicza się ją do sekcji psów molosowatych w typie dogowatych. Co jeszcze można o niej powiedzieć?

Pochodzenie rasy

Przyjmuje się, że rasa bullmastiff została wyhodowana w XX wieku na terenie Anglii. Powstała z krzyżówki buldoga angielskiego z mastiffem. Celem hodowców w przypadku bullmastiffa było stworzenie rasy, która skutecznie chroniłaby leśną zwierzynę przed atakami kłusowniczymi.

Obecnie sprawdzają się dobrze jako psy obronne i stróże domostw prywatnych. Z uwagi na ich opanowanie nadają się na opiekunów dla wszystkich członków rodziny.

Wygląd i temperament

Cechą charakterystyczną bullmastiffów jest to, że mają symetryczną, masywną, umięśnioną budowę ciała. Są silne, wytrzymałe i czujne. Psy osiągają od 63 do 68 cm wysokości w kłębie. Suki są niższe i mierzą do 66 cm. Waga psów dochodzi do maksymalnie 59 kg. Czaszka bullmastiffów jest duża i szeroka, z dobrze rozwiniętymi policzkami.

Sierść bullmastiffów jest krótka, łatwa w utrzymaniu w czystości, w kolorze czerwonym, płowym lub pręgowanym. Zwykle mają one niewielkie białe plamy na piersi. Wszelkie inne białe oznaczenia są niewłaściwe.

Co warto wiedzieć przed zakupem psa rasy bullmastiff?

Psy bullmastiff nie są przeznaczone dla każdego, ponieważ nie łatwo poddają się szkoleniom. Nie budzą zaufania otoczenia. Jeśli pies w odpowiednim czasie nie przejdzie rozszerzonego szkolenia z zakresu posłuszeństwa, może być nawet agresywny w stosunku do ludzi i zwierząt, ale nie do dzieci. Do najmłodszych psy te bardzo się przywiązują i otaczają szczególną opieką. To zwierzęta z natury bardzo inteligentne. Sprawdzają się jako psy policyjne i stróżujące.

Ile kosztuje szczeniak bullmastiffa?

Zasadniczo szczeniaki rasy bullmastiff można kupić w cenie od 1200 zł do 4000 zł.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation