Ile kosztuje szczeniak rasy buldog francuski?

Miłe, radosne usposobienie buldogów francuskich sprawia, że są one chętnie wybierane jako psy dla rodziny.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Buldogi francuskie są małymi psami, prawdziwymi kanapowcami, które można trzymać nawet w niewielkim mieszkaniu. Ile kosztują i co trzeba o nich wiedzieć?

Pochodzenie rasy

Buldogi francuskie pochodzą, rzecz jasna, z Francji. Według ekspertów pierwszy wzorzec rasy został ustanowiony około 1898 roku, ale po II wojnie światowej rasa ta niemal wyginęła. Odbudowano ją jednak, a dziś jest już liczebnie bardzo duża.

Buldog francuski pochodzi od mastiffów tybetańskich i azjatyckich. Wielokrotnie psy te były krzyżowane z terierami z Anglii, dzięki czemu uległy miniaturyzacji. Do Francji buldogi dotarły około 1850 roku. Już wtedy wyglądały podobnie, jak teraz. Później zaczęto je krzyżować z mopsami, co nadało im typowe cechy współczesnych buldogów francuskich. Wkrótce psy tej rasy stały się ulubieńcami burżuazji i paryskiej bohemy.

Wygląd i temperament

Dla buldogów francuskich wygląd jest ich cechą charakterystyczną. Są to niewielkie psy, z nieco kwadratową, ciężką głową i płaskim pyskiem. Uwagę zwracają wyraziste, okrągłe oczy oraz duże stojące uszy. Buldogi francuskie wymagają regularnych ćwiczeń – głównie spacerów. Źle znoszą wysoką temperaturę.

Co warto wiedzieć przed zakupem psa rasy buldog francuski?

Psy te słyną z silnego przywiązania do opiekunów. Są oddane, radosne, o wesołym usposobieniu. Świetnie sprawdzają się jako psy rodzinne. Z uwagi na dużą liczbę fałdów skórnych na pysku buldogi francuskie wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby zniwelować ryzyko wystąpienia infekcji skórnych. Dbanie o sierść tego psa jest łatwe. Wystarczy regularnie ją szczotkować przy użyciu rękawicy. Ważne, aby psa kąpać co jakiś czas.

Ile trzeba zapłacić za szczeniaka rasy buldog francuski?

Nawet zaledwie 500 zł można zapłacić za szczeniaka buldoga francuskiego, ale niekoniecznie będzie to pies rodowodowy, czystej rasy. Natomiast rodowodowe szczeniaki sprzedawane są w cenie od 2 do nawet 7 tys. zł.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation