Ile kosztuje szczeniak rasy buhund norweski?

Buhund norweski to pies energiczny, w typie szpica. Szczeniak kosztuje 1,5-2 tys. zł.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Poza regionem Skandynawii trudno jest spotkać psy rasy buhund norweski. Co to za rasa i jakie są jej cechy szczególne?

Pochodzenie rasy

Buhund norweski jest bardzo starą rasą psów w typie szpica. Ma wspólnych przodków z islandzkim szpicem pasterskim i jämthundem. Nazwa rasy nie jest przypadkowa, ponieważ słowa „Bu” i „Hund” w języku norweskim oznaczają „psa gospodarskiego”. I rzeczywiście psy tej rasy wykorzystywano do prac pasterskich i stróżowania stad owiec. Jednak głównym celem trzymania takich czworonogów było posiadanie psa do towarzystwa. Obecnie często można znaleźć buhundy norweskie pracujące w służbach państwowych oraz ośrodkach terapeutycznych.

Wygląd i temperament

Z wyglądu buhund norweski jest typowym szpicem średniej wielkości, którego sylwetka wpisuje się w kwadrat. Głowa jest proporcjonalna, szyja umiarkowanej długości, a kończyny mocne. Dopuszczalnym typem umaszczenia jest barwa biszkoptowa, wahająca się jednak od jasnej, niemal białej, do żółtawo-czerwonej. Buhundy norweskie osiągają wysokość od 41 do 47 cm w kłębie oraz wagę od 12 do 18 kg.

Jeśli chodzi o charakter psów rasy buhund norweski, to są one wesołe i aktywne. Potrzebują codziennej dawki ruchu i nie męczą się szybko.

Co warto wiedzieć przed zakupem psa rasy buhund norweski?

Właściwie stymulowany buhund norweski będzie posłuszny swemu panu. Jeśli jednak nie zapewnimy mu ruchu na świeżym powietrzu, może przejawiać nawet skłonności do destrukcji. Bez prawidłowego prowadzenia buhund norweski może stwarzać poważne problemy wychowawcze. Psy te z natury są łagodne i troskliwe, ale nie należy ich zostawiać samych z małymi dziećmi.

Ile kosztuje szczeniak buhunda norweskiego?

Rzadko spotykane buhundy norweskie trudno wycenić. W Polsce nie często się je sprzedaje, a szczenięta osiągają cenę 1,5-2 tys. zł.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation