Ile kosztuje szczeniak rasy berneński pies pasterski?

Wspaniały stróż i przyjaciel rodziny, skory do zabawy, ruchliwy i energiczny. Berneński pies pasterski kosztuje od 1,8 do 2,5 tys. zł.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Jeśli poszukujecie psa idealnego dla rodziny, który przywiązuje się do właścicieli i jest wobec nich lojalny, to szczeniak berneńskiego psa pasterskiego będzie odpowiednim wyborem.

Pochodzenie rasy

Najprawdopodobniej berneński pies pasterski pochodzi od starożytnych molosów. Możliwe nawet, że psy te żyły już pomiędzy 1000 a 600 r. p.n.e. W Polsce pierwszy berneński pies pasterski pojawił się dopiero w 1979 roku, sprowadzony z Czech. Ostatecznie przyjmuje się, że rasa ta pochodzi ze Szwajcarii.

Wygląd i temperament

Młode berneńskie psy pasterskie są ruchliwe, energiczne i skore do zabawy. Wymagają ruchu i trzeba im go zapewnić. Berneński pies pasterski jest lojalny, przywiązuje się do rodziny, w tym zwłaszcza do najmłodszych. W jego naturze leżą czujność i spostrzegawczość. Ma umiarkowany temperament i jest zrównoważony.

Jeśli chodzi o wygląd, to berneński pies pasterski ma około 64-70 cm wysokości w kłębie, włos długi, błyszczący, a umaszczenie trójkolorowe – czarno-brązowo-białe.

Co warto wiedzieć przed zakupem berneńskiego psa pasterskiego?

Pies ten jest idealnym towarzyszem dla rodziny. Jako szczeniak będzie żywiołowy, ale wraz z upływem czasu stanie się bardziej stateczny. Łaknie kontaktu z człowiekiem i nie należy go zostawiać samego przez dłuższy czas. Nie można go trzymać w kojcu – musi mieć swobodę. Łatwo poddaje się tresurze i podporządkowuje się swojemu panu. Można wykorzystywać berneńskie psy pasterskie jako psy stróżujące, odstraszające nieproszonych gości.

Ile kosztuje szczeniak rasy berneński pies pasterski?

Nawet 1800-2500 zł trzeba zapłacić za szczeniaka berneńskiego psa pasterskiego z rodowodem od sprawdzonego hodowcy.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation