Ile kosztuje szczeniak rasy beagle?

Beagle są rasą małych psów gończych. Wymagają ruchu, są wierne i przyjazne. Szczenięta kosztują od 900 do 2,5 tys. zł.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Urocze małe psy, o radosnym usposobieniu, chętne do zabawy i idealne dla rodzin z dziećmi – opis ten pasuje idealnie do rasy beagle. Sprawdźmy, co jeszcze powinniśmy o nich wiedzieć.

Pochodzenie rasy

Beagle są psami gończymi i wchodzą do podsekcji małych psów, cechujących się żywotnością, siłą i energią. Używano ich do polowań już w XIV wieku w Anglii. Nie wiadomo jednak, kiedy ta rasa tak naprawdę powstała. Niewykluczone, że już w czasach starożytnych – beagle mogą pochodzić od antycznych, greckich psów gończych, które do Anglii ostatecznie trafiły z Rzymianami.

Nazwa „beagle” pochodzić może od celtyckiego słowa „beag”, oznaczającego po prostu „mały”. Warto podkreślić, że beagle są najstarszą rasą małych psów gończych.

Jak wyglądają beagle?

Szczenięta beagle mają niewinny wygląd. Z pozoru wydawałoby się, że to idealny pies do towarzystwa. Tak naprawdę zwierzęta te wymagają ruchu.

Beagle są małymi psami, które dorastają do 33-40 cm w kłębie. Ważą 10-18 kg. Są silne, z solidnym kośćcem i elegancką sylwetką. Głowa beagle’a jest duża, zwłaszcza w proporcji do reszty ciała. Sierść tych psów jest krótka, przylegająca do ciała. Najczęściej mają trójkolorowe umaszczenie: biało-czarno-brązowe.

Co warto wiedzieć przed zakupem psa rasy beagle?

Mały, ale aktywny – beagle potrzebuje dużo ruchu i wykazuje wysoką wytrzymałość. Może wychodzić na długie spacery i na wycieczki, a przy tym po kilku godzinach nie będzie zmęczony. Beagle dużo jedzą, bez względu na uczucie głodu, dlatego właściciel musi racjonalnie podchodzić do kwestii odżywiania swojego pupila. Należy wyczesywać regularnie sierść psa, ale nie jest to trudne zadanie.

Zaletą rasy jest to, że beagle są pojętne i posłuszne, choć uparte. Mają silny instynkt myśliwski, ale sprawdzą się też jako psy rodzinne. Beagle są zwierzętami wiernymi, przyjaznymi i raczej spokojnymi.

Ile kosztuje szczeniak beagle’a?

W zależności od hodowli rodowodowe psy rasy beagle kosztują od 900 do 2500 zł. Za zwierzę bez rodowodu zapłacimy odpowiednio mniej.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation