Ile kosztuje szczeniak rasy angielski cocker spaniel?

Psy angielskie cocker spaniele są ruchliwe, energiczne i pojętne. Za szczeniaka tej rasy trzeba zapłacić 1,5-3 tys. zł.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Wygląda jak typowy pies kanapowy, ale tak naprawdę angielski cocker spaniel jest psem myśliwskim lub aportującym. Ile kosztuje szczeniak tej rasy i co trzeba wiedzieć przed jego zakupem?

Jak prezentuje się angielski cocker spaniel?

Cocker spaniel angielski to pies mały, który mierzy w kłębie od 38 do 41 cm i waży od 12 do 15 kg. Jeśli chodzi o umaszczenie, to wyróżnia się spaniele jednokolorowe, w tym czarne, złote, czekoladowe, czarne podpalane i czekoladowe podpalane, oraz spaniele kolorowe, posiadające różnego rodzaju układy łat w dwóch bądź w trzech kolorach. Sierść angielskiego cocker spaniela przy głowie jest krótka, a na grzbiecie i łapach obfita, dlatego wymaga pielęgnacji i fachowego strzyżenia nawet 5 razy do roku.

Co warto wiedzieć przed zakupem psa rasy angielski cocker spaniel?

Z uwagi na długą sierść angielski cocker spaniel musi być strzyżony w salonie fryzjerskim dla psów, a właściciel powinien czesać i szczotkować go przynajmniej 2-3 razy w tygodniu.

Angielski cocker spaniel jest psem wesołym, żywiołowym, którzy potrzebuje dużo ruchu i aktywności na świeżym powietrzu. Dobrze czuje się w towarzystwie starszych dzieci. To pies inteligentny, łatwo uczący się komend. Uwielbia biegać, pływać i aportować.

Ile kosztuje szczeniak rasy angielski cocker spaniel?

Za szczenięta z rodowodem rasy angielski cocker spaniel trzeba zapłacić od 1500 do 3000 zł. To ważne, aby kupować szczenięta tej rasy ze sprawdzonych hodowli, ponieważ będziemy mieć pewność, że ich usposobienie jest łagodne, a one same nie przejawiają agresji.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation