Ile kosztuje szczeniak chihuahua?

Mały i delikatny, ale przy tym żywiołowy i odważny – chihuahua to najmniejszy pies świata. Kosztuje od 1,5 do 8 tys. zł.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Małe, ale bardzo żywiołowe, ruchliwe i wbrew pozorom odważne – takie są psy chihuahua. Ile kosztuje szczeniak tej rasy?

Co warto wiedzieć przed zakupem psa rasy chihuahua?

Pies chihuahua ma niewielkie rozmiary – waży średnio od 1,5 do 3 kg i mierzy 16-20 cm. Ze względu na to jak najbardziej nadaje się do trzymania nawet w niewielkich mieszkaniach. Należy mu jednak zapewnić codzienną porcję ruchu na świeżym powietrzu podczas regularnych spacerów. Jeśli tego nie zrobimy, to ucierpi na tym praca układu trawiennego psa. Pojawiają się u nich wówczas wzdęcia i nieprzyjemny zapach odchodów. Średnio psy chihuahua żyją około 13 lat, ale są i takie, które będą ze swoim panem nawet ponad 15 lat. Psy w podeszłym wieku często miewają problemy z układem sercowo-oddechowym, co objawia się szmerami w sercu i nietolerancją wysiłku. Starsze psy cierpią na schorzenia stawów. Chihuahua mają kruche kości i są delikatne, dlatego nawet z pozoru błahe urazy mogą się skończyć dla nich tragicznie.

Psy chihuahua są wybredne, jeśli chodzi o jedzenie. Wymagają więc podawania wysokiej jakości karmy i prowadzenia zróżnicowanej diety.

Małe, ale odważne

Co ciekawe, najpewniej zwierzęta te nie zdają sobie sprawy z tego, że są jednym z najmniejszych gatunków psów na świecie, ponieważ wykazują się niezwykłą wprost odwagą, niewspółmierną do ich wielkości. Są energiczne, zawsze w ruchu, towarzyskie, chętnie towarzyszą opiekunowi i lubią znajdować się w centrum uwagi otoczenia.

Pochodzenie rasy

Rasa ta pochodzi z Meksyku i prawdopodobnie powstała na północy kraju, w regionie Chihuahua, od którego wzięła swoją nazwę, choć nie zostało to do końca potwierdzone i wyjaśnione.

Ile kosztuje szczeniak?

Cena szczeniąt rodowodowych rasy chihuahua waha się w przedziale od 1500 do 8000 tysięcy złotych. 

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation