Ile kosztuje szczeniak amerykańskiego staffordshire teriera?

Amerykański staffordshire terier, inaczej amstaff, to pies duży, wytrzymały i odważny. Za szczeniaka z hodowli zapłacimy około 3000 zł.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Rasa amerykański staffordshire terier określa teriery typu bull, które pochodzą z terenów Stanów Zjednoczonych. Jaki jest ich charakter i ile kosztują szczeniaki tej rasy?

Pochodzenie rasy

Najprawdopodobniej psy american staffordshire terier wywodzą się od wyhodowanych w Anglii średniej wielkości terierów, których używano do walk z bykami i innymi psami. Ponoć już w XVIII wieku krzyżowano buldogi z białymi terierami, aby uzyskać pożądane cechy psów. W ten sposób powstał protoplasta amerykańskiego staffordshire teriera, ale i bulteriera, boston teriera i pitbulteriera.

Angielski pies trafił w XIX wieku do Stanów Zjednoczonych, gdzie został zmodyfikowany. Amerykański staffordshire terier stał się psem większym i bardziej zwinnym za sprawą krzyżówki z nieistniejącymi już psami w typie Blue Paul. Wykorzystywano je do walk psów, ale w XX wieku hodowcy chcieli się od tego odciąć i w 1936 roku zarejestrowali nowy wzorzec rasy w Amercian Kennel Club. Od 1972 roku nazywana jest ona amerykański staffordshire terier.

Co warto wiedzieć przed zakupem psa rasy amerykański staffordshire terier?

Trzeba mieć świadomość, że amerykański staffordshire terier to po prostu amstaff, który jest dużym psem – odważnym, ale zrównoważonym. Przywiązuje się do domowników, a zwłaszcza do dzieci, ale nie zaleca się zostawiać go z nimi bez kontroli.

W naturze tego psa leży skłonność do starć z obcymi psami, dlatego trzeba wyeliminować agresję już na etapie wychowywania szczeniąt. Dobrze ułożony amerykański staffordshire terier będzie doskonałym stróżem i obrońcą domu. Jest zwinny, sprawny fizycznie i wytrzymały. Wymaga ruchu i ćwiczeń.

Ile kosztują szczeniaki rasy amerykański staffordshire terier?

Za szczeniaka rasy amstaff trzeba zapłacić około 3000 zł, a za szczeniaka w typie rasy amerykański staffordshire terier zaledwie 500 zł.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation