Ile kosztuje szczeniak akbash?

Akbash to duże psy, które dobrze się czują, kiedy mogą chronić swoje stado. Szczeniak kosztuje około 3000 zł.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Rasa psów akbash jest mało popularna w Polsce, za to zdecydowanie bardziej w Azji Mniejszej. Pochodzi z Turcji. Co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Skąd pochodzi rasa akbash?

Akbash dog, czyli rasa akbash, pochodzi z Turcji i jest to najstarsza rasa psów zamieszkujących tereny Azji Mniejszej. Pierwsze wzmianki o tych psach pochodzą z czasów, kiedy starożytni Grecy kolonizowali tereny azjatyckie. W Europie akbash dog występuje rzadko. W latach 20. XX w. rasa ta stała była popularna w Stanach Zjednoczonych. Amerykańscy hodowcy dostrzegli, że psy te mają potencjał do ochrony stada. Skutecznie broniły owiec i innych zwierząt hodowlanych, odganiając kojoty i inne drapieżniki.

Co warto wiedzieć przed zakupem psa rasy akbash?

Psy rasy akbash są dosyć duże – ważą średnio 34-64 kg. Ich wysokość w kłębie waha się w przedziale od 69 do 86 cm. Są zwinne, energiczne, mają krótką, białą sierść i mocno owłosiony ogon. Ich łapy również są owłosione, a powieki i nos czarne lub czarno-brązowe. Większość tych zwierząt ma spokojny temperament i niski poziom agresji. W sytuacjach stresowych wykazują się szybkością, zwinnością i wytrzymałością.

Akbash mogą być psami obronnymi, ponieważ zachowują się podejrzliwie w stosunku do obcych wkraczających na ich terytorium. Kontrolują stado i czuwają nad tym, aby nikt niepowołany się nie dostał do niego.

Rasa akbash raczej nie nadaje się do trzymania w małych mieszkaniach. O wiele lepiej hodować takie psy na wsi, gdzie mają dużo miejsca i mogą wykonywać powierzone im zadania. Psy te wymagają regularnego szczotkowania sierści i podcinania zbędnego włosia. Średnio żyją 10-11 lat.

Ile kosztuje szczeniak akbash?

Przeciętnie za szczeniaka akbash z rodowodem trzeba zapłacić około 3000 zł i więcej.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation