Ile kosztuje szczeniak aidi?

Towarzyski, energiczny i pracowity – taki jest pies aidi. Szczeniaki aidi są mało popularne w Polsce i nie ma ich hodowli.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Rzadko spotykaną w Polsce rasą psów jest aidi. Tymczasem pies ten jest wulkanem energii i bardzo pracowitym zwierzęciem, które lubi towarzystwo. Sprawdźmy, czym charakteryzuje się ta ciekawa rasa.

Co warto wiedzieć przed zakupem psa rasy aidi?

Rasa aidi wywodzi się najprawdopodobniej od azjatyckich psów pasterskich, choć niektórzy badacze twierdzą, że aidi pochodzą z gór Atlas w Maroku. Pod względem gatunkowym rasa ta zaliczana jest do grupy molosów, wyhodowanych z kolei w Afryce Północnej, na obszarze dzisiejszego Maroka.

Bardzo często można spotkać się z inną nazwą tej rasy – owczarek z Gór Atlas. Pierwotnie psy te wykorzystywane były przez koczowników jako pomoc w polowaniu oraz jako psy pasterskie, służące do pilnowania stad zwierząt hodowlanych. Współcześnie aidi są znakomite jako psy stróżujące oraz psy myśliwskie, z uwagi na mocne pazury i żelazny uścisk szczęk.

Aidi to owczarki, a więc mocne psy, odznaczające się zwinnością i siłą. Mają dobrze umięśnioną budowę ciała oraz kosmatą sierść, która chroni je przed chłodem. Głowa takich psów jest mocna i szeroka, a tułów ma długość w stosunku 10 do 9, licząc od stawu barkowego do guza siedzeniowego. Nos czarny lub czekoladowy, a umaszczenie może być w barwie od bursztynowej po złoto-brązową.

Towarzyskie, lojalne psy

Tym, co cechuje psy aidi, jest ich wielkie przywiązanie do właścicieli i ich rodzin. Mają wrodzony instynkt ochrony stada i obrony przed zagrożeniami. To doskonała rasa do pilnowania ogrodzonych posesji. Psy aidi są bardzo inteligentne, ruchliwe, energiczne i żywiołowe, a przy tym nieufne w stosunku do obcych.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation