Ile kosztuje pies rasy basset hound?

Typowe kanapowce, choć zasadniczo to psy myśliwskie – basset hound będzie psem idealnym do domu z dziećmi. Kosztuje od 2 do 2,5 tys. zł.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Uważany za powolnego kanapowca basset hound jest w rzeczywistości utalentowanym psem myśliwskim. Czy nadaje się do trzymania w domu?

Pochodzenie rasy

Niegdyś psy rasy basset hound były wykorzystywane jako psy myśliwskie, ale dzisiaj rzadko towarzyszą myśliwym. Należą do grupy psów gończych. To rasa angielska, o korzeniach kontynentalnych.

Wygląd i charakter

Tylko z pozoru psy rasy basset hound są powolne, wręcz flegmatyczne. Podczas spaceru okazuje się bowiem, że lubią się ruszać. Często zachowują się tak, aby podkreślić swoją niezależność. Z drugiej strony to dobroduszny pies, o umiarkowanym temperamencie. Jest łagodny i wesoły, zawsze chętny do zabawy.

Z uwagi na swoje pochodzenie, basset hound ma znakomity węch. Cechuje go wytrzymałość i skłonność do bycia niezależnym. Obecnie to jednak głównie pies do towarzystwa.

Psy basset hound mają krótką sierść, łatwą w pielęgnacji, która często jednak wypada. Cechą charakterystyczną jest to, że psy te są niskie i mają długie, zwisające uszy.

Co warto wiedzieć przed zakupem psa basset hound?

Musimy mieć świadomość tego, że psy basset hound są towarzyskie i łakną obecności ludzi. Bardzo źle znoszą jednocześnie samotność, dlatego nie można ich izolować. Można je trzymać w mieszkaniu, a jeśli od szczeniaka przyzwyczaimy psa basset hound do tego, że nie ma nas kilka godzin w domu, będzie to akceptował. Jako szczenię pies ten jest absorbujący. Kiedy dorośnie, nie będzie już tak dopraszał się o uwagę.

Jeśli poszukujemy psa dla całej rodziny, basset hound będzie dobrym wyborem. Jest cierpliwy i tolerancyjny. Ceni sobie wygodę i chętnie spędza czas, leżąc na kanapie. Nie powinniśmy pozwolić, aby za bardzo się rozleniwił – ruch jest bardzo ważny, ponieważ pozwoli psu utrzymać dobrą kondycję. Basset hound jest inteligentny, ale szkolenie go jest trudne, ponieważ posłuszeństwo nie leży w jego naturze.

Ile kosztuje szczeniak basset hound?

Za psa z rodowodem basset hound trzeba zapłacić 2-2,5 tys. zł. Szczeniaki bez rodowodu kupimy nawet za 750 zł.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation