Ile kosztuje australijski pies pasterski?

Australijski pies pasterski jest lojalnym psem, przywiązującym się do człowieka. Wymaga ruchu i zajęć intelektualnych. Szczenięta kosztują 1,5-2,5 tys. zł.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Psy pasterskie to duża grupa różnych ras psów, które klasyfikowane są do sekcji psów zaganiających. Rasa australijski pies pasterski wpisuje się w tę sekcję. Skąd pochodzi, jaka jest jej charakterystyka i ile pieniędzy trzeba dać za szczeniaka z rodowodem?

Pochodzenie rasy

Australijski pies pasterski pochodzi, rzecz jasna, z Australii, gdzie wykorzystywany był i jest jako pies zaganiający, pilnujący stada. Psy te powstały z krzyżówki krótkowłosego collie marmurkowego z dingo, dalmatyńczykiem, kelpie i bulterierem.

Wygląd australijskiego psa pasterskiego

Szczeniaki australijskiego psa pasterskiego przychodzą na świat całkowicie białe, ale ich ubarwienie zmienia się wraz z dorastaniem. Pojawiają się na sierści niebieskie lub czerwone plamy. Całkiem dorosły australijski pies pasterski ma sierść krótką i sztywną, dwuwarstwową, w kolorze niebieskim lub czerwonym dereszowatym. Sylwetka psa jest zwarta, dobrze umięśniona i proporcjonalna. Głowa jest szeroka, oczy średniej wielkości w kolorze ciemnobrązowym, a uszy stojące.

Co warto wiedzieć przed zakupem australijskiego psa pasterskiego?

Australijski pies pasterski cieszy się dobrym zdrowiem i może żyć wiele lat. Jest odporny na choroby wewnętrzne czy alergie. Psy tej rasy będą silne i zwinne, ale wymagają wybiegania i ruchu na świeżym powietrzu, jak i zajęć intelektualnych. Można je wykorzystywać jako zwierzęta pracujące.

Szybko przywiązują się do pana, bezgranicznie mu ufając i podporządkowując się mu. Zaletą australijskich psów partnerskich jest ich sierść, która nie wypada i nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy, żeby ją raz na tydzień wyczesać.

Ile kosztuje szczeniak?

Za szczeniaka z rodowodem tej rasy trzeba zapłacić 1500-2500 zł.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation