Ile kosztują szczeniaki rasy bernardyn?

Doskonale znany z filmu „Beethoven” pies rasy bernardyn jest znakomitym towarzyszem dla całej rodziny. Co powinniśmy wiedzieć o tej rasie?

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Pochodzenie rasy bernardyn

Historia bernardynów, czyli psów św. Bernarda, rozpoczyna się prawdopodobnie w XVII wieku. Zostały one wyhodowane przez szwajcarskich mnichów jako psy pociągowe i do towarzystwa. Obecnie rasa bernardyn jest zaliczana do grupy psów molosowatych – molosów typu górskiego.

W dzisiejszych czasach bernardyny z uwagi na swoją wytrzymałość, inteligencję i ponadprzeciętny zmysł orientacji w terenie wykorzystywane są jako psi ratownicy w ratownictwie górskim. Ciekawostką jest to, że posiadają zmysł, który pozwala im wyczuwać na swój sposób zbliżające się niebezpieczeństwo.

Wygląd i temperament

Przedstawiciele rasy bernardyn są psami dużymi, wręcz potężnymi. Osiągają około 60-90 kg wagi. Suki są mniejsze od psów. Bernardyny mają zwartą, muskularną budowę ciała. Umaszczenie tych psów jest łaciate, z przewagą bieli i mniejszymi bądź większymi czerwonorudymi łatami. Sierść pozostaje gęsta.

Charakter bernardynów jest łagodny. Będą wiernymi czworonogami, przywiązującymi się do rodziny. Są skore do zabawy bez względu na wiek.

Co warto wiedzieć przed zakupem bernardyna?

Psy rasy bernardyn dobrze sprawdzą się w roli psów stróżujących i do towarzystwa, ale wymagają dużej przestrzeni. Nie powinno się ich trzymać w mieszkaniach blokowych. Ciepłe futro bernardyna wymaga wyczesywania. Latem psy te linieją, co może być dosyć kłopotliwe. Żyją około 11 lat.

Kupując bernardyny, trzeba wiedzieć, że są lojalne wobec właścicieli, idealne dla rodziny, bardzo posłuszne i wyróżniają się wysoką inteligencją. Cechują je spokój i tolerancja.

Ile kosztuje szczeniak bernardyna?

Szczenięta z rodowodem ze sprawdzonych hodowli kosztują od 1800 zł do 3800 zł.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation