Zrób własną świnkę skarbonkę z FinAi Kids! [KROK PO KROKU]

W FinAi Kids podpowiadamy rodzicom, jak prosto uczyć dzieci o finansach. Zróbcie wspólnie świnkę skarbonkę, w której dziecko będzie zbierało pieniądze! Połączycie przyjemne (wspólnie spędzony czas i zabawa) z pożytecznym (nauka oszczędzania i troska o środowisko). Powodzenia!

Zrób własną świnkę skarbonkę z FinAi Kids! [KROK PO KROKU]

Ostatnio pisaliśmy o tym, jak rymująco nauczyć dziecko oszczędzania na 5 sposobów, i tłumaczyliśmy, dlaczego warto dawać dzieciom kieszonkowe. Jeśli czytałeś nasze teksty, jesteś gotowy na kolejny krok!

Teraz czas zbudować własną świnkę skarbonkę. Użyjemy do tego plastikowej butelki, żeby nie wyrzucać jej niepotrzebnie i nie zaśmiecać środowiska (oszczędzajmy nie tylko pieniądze, ale i Ziemię). Zapraszamy do wspólnej, rodzinnej zabawy! Niżej przepis na świnkę skarbonkę DIY.
Przygotuj świnkę skarbonkę!
 
Zamiast wyrzucać butelkę z plastiku, możesz uzbierać w niej monet bez liku!

Co będzie Ci potrzebne?

karton, nożyczki, biała kartka, cztery pinezki, taśma klejąca, farby akrylowe, cztery korki (od wina), większa plastikowa butelka, czarny flamaster albo czarna kredka

1.       Przetnij butelkę na trzy części. Będą potrzebne tylko dwie z nich – przednia, z nakrętką (ryjek) i tylna.
2.       W części przedniej zrób nożyczkami lub nożykiem otwór na monety. Najlepiej, by pomogli w tym rodzice!
3.       Zanim połączysz dwie części świnki ze sobą, zamocuj pinezkami nóżki zrobione z korków od wina. Wbij pinezki (od wewnątrz butelki) i zamocuj na nich korki (od zewnątrz) – dwie nogi w części tylnej, a dwie w części przedniej.
4.       Wsadź tylną część butelki do przedniej. Obklej je taśmą, żeby połączyć je ze sobą.
5.       Pomaluj świnkę farbą na swój ulubiony kolor.
6.       Wytnij uszy z kartonu i zagnij je na dole. Tą częścią przyklej je za pomocą taśmy do głowy świnki. Pomaluj wystającą część uszu.
7.       Wytnij z białej kartki parę oczu, pomaluj je na biało i narysuj na nich źrenice. Naklej je na głowę świnki. Narysuj na zakrętce ryjek świnki flamastrem.
Wspólną zabawą jest robienie świnki – niech włączy się w nią każdy z rodzinki!

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation