10 najciekawszych gier i aplikacji online dla dzieci – zobacz nasze zestawienie!

Dziecko z nosem w ekranie to widok, który mało kogo dziwi. A jakie budzi emocje? Czy aplikacje i gry dla dzieci online to dobry wybór, by wypełnić czas najmłodszym? A jeśli tak, po które gry sięgnąć? Przygotowaliśmy zestawienie gier dla dzieci online, zawierające gry darmowe i płatne.

10 najciekawszych gier i aplikacji dla dzieci – zobacz nasze zestawienie! – FinAi.pl

Odpowiedź na postawione wyżej pytania jest prosta: dobrze, żeby dziecko bawiło się grami wybranymi mu przez rodziców (albo wspólnie) i żeby jego zabawa trwała w określonym czasie. Ze wszystkiego można korzystać z korzyścią dla siebie lub bezmyślnie, a internet nie jest wyjątkiem. Kiedy wybieramy grę dla dziecka, zastanówmy się, co dobrego może przynieść ta rozrywka.

Gry online dla dzieci mają wiele zalet:

  • wiele z nich jest dostępnych za darmo,
  • wybór jest tak duży, że można dopasować je do możliwości i wieku dziecka,
  • rozwijają sprawność manualną,
  • wprowadzają dzieci w cyfrowy świat, z którym w przyszłości będą się stykać na co dzień,
  • pełnią funkcję edukacyjną: uczą rozpoznawać kształty, kolory, rzeczy, pojęcia, niektóre pozwalają rysować,
  • rozwijają wyobraźnię, funkcje manualne i wiele innych…
  • zajmują uwagę dziecka w bezczynnych momentach, na przykład w kolejce do lekarza, co bywa bardzo przydatne dla rodziców,
  • wiele gier jest w wersji angielskiej, co pozwala na naukę języka od najmłodszych lat.

Poniżej lista gier online dla dzieci, które przykuły naszą uwagę – designem, funkcjonalnością, walorami edukacyjnymi.

10 ciekawych gier i aplikacji dla dzieci dostępnych na iOS lub Androida

Dla dzieci do 4 lat

Seria gier, których akcja rozgrywa się w różnych przestrzeniach: w mieście, szpitalu, stajni, biurze, salonie fryzjerskim, kuchni, na farmie… Wszystkie przedstawiają jakiś wycinek rzeczywistości, w którym dzieci mogą personalizować postaci, odkrywać różne lokalizacje i przechodzić zadania. To wszystko w kolorowym i pełnym szczegółów otoczeniu. W każdej lokalizacji na dziecko czekają inne aktywności.


Dla dzieci od 2 lat
Koszt: niektóre z nich są darmowe, inne kosztują kilkanaście złotych
Dostępne: na iOS i Androida

Seria gier dla najmłodszych dzieci, w których mogą dopasowywać i układać elementy, ćwiczyć pamięć, wyszukiwać różnice między obrazkami. Dostępne są różne poziomy trudności, więc seria świetnie nadaje się do treningu zapamiętywania. Ta gra online pomaga dziecku uczyć się, bawić, rozwijać umiejętności motoryczne poznawcze, takie jak koordynacja czy uwaga wzrokowa.

Dla dzieci od 2 lat
Koszt: bezpłatna
Dostępna na: iOS

To gra, po którą mogą sięgnąć nawet najmniejsze dzieci, ponieważ jest bardzo intuicyjna. Dziecko dopasowuje przedmioty do ich sylwetek, poznaje specyfikę różnych wnętrz, rozrywek, uczy się nazw zwierząt i aktywności – czyli poszerza swoją wiedzę o świecie! A to wszystko w otoczeniu kolorowych, ruchomym grafik i animacji. Wersja anglojęzyczna.

Dla dzieci od 2 lat
Koszt: darmowa
Dostępna na: Android, wersja testowa za darmo, rozwinięcia kosztują kilkanaście złotych

Dla dzieci powyżej 4 lat

Mappka to zestaw – połączenie mapy ściennej z aplikacją rozszerzonej rzeczywistości. Gdy skanujesz mapę za pomocą aplikacji, możesz podglądać miejsca na całym świecie w 3D. Dzięki mapie i aplikacji dziecko (razem z rodzicem) ma okazję podglądać fotografie, poznawać ciekawostki na ich temat i sprawdzać swoją wiedzę w quizach.

Do odkrycia jest ponad 20 ciekawych miejsc na świecie – od starożytnej Jordanii do opery w Sidney. Co prawda za cały zestaw trzeba zapłacić, ale pieniądze wydajemy świadomi, że inwestycja zwróci się z naddatkiem. Mapa to efektowna ozdoba ściany w dziecięcym pokoju, a dzięki aplikacji dziecko może w interaktywny sposób poznawać cały świat. Dla dzieci powyżej 4 lat.

Dla dzieci od 4 lat
Koszt mapy razem z aplikacją: od 119 zł
Dostępna na: iOS i Androida

Gra o różnych aspektach ludzkiego ciała, z której dzieci dowiedzą się, jak szybko rośnie człowiek i jak funkcjonuje ludzkie ciało – a to wszystko w przykuwających oko ilustracjach. Mali gracze mogą notować w grze swój wzrost albo wagę. Gra anglojęzyczna.

Dla dzieci od 4 lat
Koszt: 2,99 $
Dostępna: na iOS i Android

Gra zaprojektowana przez LEGO. Zadaniem dziecka jest składanie budynków, pojazdów i zwierząt z rozsypanych elementów i składanie modeli z zestawów LEGO na egzotycznych wyspach. Dziecko może podróżować od wyspy do wyspy i zdobywać kolejne klocki umożliwiające budowę następnych modeli. W tej grze łatwo się poczuć, jakbyśmy używali prawdziwych klocków LEGO!

Dla dzieci od 4 lat
Koszt: darmowa
Dostępna na: iOS i Androida

Aplikacja oparta na książce napisanej przez Erica Carle’a, sprzedanej w ponad 30 milionach egzemplarzy na całym świecie, nagrodzonej licznymi wyróżnieniami dla literatury dziecięcej. Gra pozwala przeżywać przygody wspólnie ze sławną gąsienicą, uczy zdrowego odżywiania, pozwala grać w puzzle, zajmować się bohaterką i rozwija odpowiedzialność w dziecku. Gra dostępna w wersji anglojęzycznej.

Dla dzieci od 4 lat
Koszt: ok. 24 zł
Dostępna: na iOS

Gra rozwijająca wyobraźnię przestrzenną i logikę. Gracz musi ustawić pod światło abstrakcyjny przedmiot, żeby jego cień przypominał konkretny kształt. To rodzaj przestrzennych puzzli rozwijających umiejętność abstrakcyjnego myślenia. Plus piękna oprawa wizualna i klimatyczny dźwięk. Dostępnych kilka poziomów.

Dla dzieci od 4 lat
Koszt: 14,99 zł
Dostępna: na Androida

Gra przygotowana przez Metro Trains w Melbourne w ramach kampanii społecznej. W zabawny i dowcipny sposób (dużo czarnego humoru!) uczy dzieci o zagrożeniach, na które mogą natknąć się w życiu. Motywacją jest nagroda – żeby ją zdobyć, trzeba zebrać odpowiednią liczbę spersonalizowanych fasolek do pociągu, zanim spotka je śmierć.

Dla dzieci powyżej 4 lat
Koszt: darmowa
Dostępna: na iOS

Gra logiczna utrzymana w baśniowej konwencji. Jedna z najlepszych gier logicznych na Androida, wzbogacona o efektowną oprawę wizualną i muzykę. Doskonała do rozwijania widzenia przestrzennego i pespektywy.

Dla dzieci od 4 lat
Koszt: 18,99 zł
Dostępna: na Androida

A już niedługo kolejne zestawienie FinAi Kids, tym razem najlepszych gier planszowych dla dzieci!

 

 

 

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation