FAQ: Co oznaczają zgody, o których zaznaczenie prosicie mnie w aplikacji FinAi?

FAQ
  • Zgoda na przetwarzanie danych biometrycznych na cel identyfikacji – tak jak w banku, w FinAi musisz się zidentyfikować. Robisz to zdalnie, więc konieczne jest zrobienie selfie i zdjęcia dowodu. My porównujemy później selfie ze zdjęciem na dowodzie. Na tym właśnie polega analiza danych biometrycznych, czyli rysów twarzy. Zgoda na to jest konieczna, żebyśmy mogli wysłać wniosek do banków. Nie zbieramy innych danych biometrycznych, takich jak odcisk palca czy siatkówki oka.

  • Zgoda na przetwarzanie danych biometrycznych na cel udoskonalania modeli – aby zwiększać bezpieczeństwo naszych systemów, dane biometryczne mogą być przez nas analizowane również po tym, gdy już zweryfikujemy Twoją tożsamość. Nie musisz się na to zgadzać, ale dzięki temu cały czas podnosimy bezpieczeństwo naszej platformy.

  • Zgoda na zapytania do BIG – jest potrzebna, ponieważ banki weryfikują klientów w biurach informacji gospodarczej, żeby sprawdzić, czy nie jesteś niesolidnym dłużnikiem. Dzięki temu możemy sprawdzić, czy jesteś wpisany do któregoś z BIG-ów, i Ci to pokazać. Banki wykorzystają tę informację do oceny Twojej wiarygodności kredytowej.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation