Moje dane w BIK są błędne. Co teraz?

Wyobraź sobie, że wchodzisz do swojego raportu BIK i widzisz, że raty, które spłacałeś terminowo, oznaczone są jako spłacane nieterminowo. Może mieć to wpływ na Twoją ocenę BIK. Co zrobić w takiej sytuacji?

Moje dane w BIK są błędne. Co teraz?
Niewłaściwe dane w BIK to rzadka sytuacja. Ale jeśli się przydarzy, nie powinieneś kontaktować się z BIK, jak myśli wiele osób. Zamiast tego: skontaktuj się ze swoim bankiem i – jeśli masz rację – wymuś na nim korektę danych.
Jeśli chcesz się dowiedzieć,
jakie informacje o Tobie są zebrane w BIK-u,
pobierz swój raport >>

Czy można jakkolwiek skontaktować się z BIK?

Tak. Powinieneś to zrobić na przykład wtedy, kiedy otrzymasz do BIK alert dotyczący próby wyłudzenia kredytu na Twoje dane. Pracownik infolinii poinformuje Cię wtedy o okolicznościach stojących za próbą.

Możesz też zadzwonić lub napisać do tej instytucji, jeśli będziesz chciał, żeby niektóre informacje zniknęły z Twojej historii kredytowej. Więcej informacji na temat czyszczenia BIK znajdziesz w tym artykule.

 

Kontakt do BIK

Telefon do BIK: 22 310 44 44

Adres e-mail do BIK: kontakt@bik.pl

 

PODSUMOWANIE

  1. Jeśli w Twoim BIK są błędne dane, skontaktuj się ze swoim bankiem.
  2. Z BIK skontaktuj się jedynie w sprawie wykreślenia danych z rejestru Biura i alertów BIK.

Zapisz się na newsletter!

Zadaj pytanie ekspertowi FinAi!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation