Kto jest zainteresowany Twoim BIK?

Czy firmy pozabankowe mogą mieć wgląd w BIK? Jak to jest z rejestrami BIG?

Kto jest zainteresowany Twoim BIK?

To, czy dostaniesz kredyt, w dużej mierze uzależnione jest od Twojej historii kredytowej i Twojej oceny punktowej BIK. Jednak czy jedynie banki mają uprawnienia, dzięki którym mogą zajrzeć do rejestru BIK?

Banki to niejedyne instytucje, które mogą zaglądać do BIK.

 

Wielki konkurs FinAi! Oszczędzanie przez rymowanie – uczymy dzieci oszczędzania!

Zgarnij jedną z ponad 60 nagród!

"Oszczędzanie przez rymowanie"! Weź udział w naszym konkursie z nagrodami! Wymyśl rymowankę dla najmłodszych i wygraj nowoczesny tablet Samsung Galaxy Tab!

 

Kto może zajrzeć w Twój BIK?

  • banki
  • SKOK-i
  • niektóre firmy pożyczkowe (choć nie wszystkie korzystają z tych informacji w taki sposób, jak instytucje bankowe)
  • niektóre firmy pozabankowe – w przeszłości zdarzało się na przykład, że dostęp do rejestrów BIK mieli operatorzy komórkowi
  • instytucje upoważnione - np. prokuratura, sądy, policja
BIK na swojej stronie internetowej ma sformułowaną konkretną ofertę dla firm pozabankowych, m.in.: firm leasingowych, windykacyjnych, logistycznych, telekomunikacyjnych czy dla dostawców energii i gazu. To dowód na to, że informacje zawarte w rejestrach BIK nie są zarezerwowane jedynie dla banków, SKOK-ów i firm pożyczkowych.

Zapisz się na newsletter!

Zadaj pytanie ekspertowi FinAi!

double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation