Kto jest zainteresowany Twoim BIK?

Czy firmy pozabankowe mogą mieć wgląd w BIK? Jak to jest z rejestrami BIG?

Kto jest zainteresowany Twoim BIK?

To, czy dostaniesz kredyt, w dużej mierze uzależnione jest od Twojej historii kredytowej i Twojej oceny punktowej BIK. Jednak czy jedynie banki mają uprawnienia, dzięki którym mogą zajrzeć do rejestru BIK?

Banki to niejedyne instytucje, które mogą zaglądać do BIK.

 

PPL_2red.png

Chcesz płacić mniej za kredyt?

Dowiedz się, jak to zrobić, poprawiając swoją ocenę kredytową. W darmowym poradniku Akademii FinAi nasi eksperci wyjaśniają tajniki tańszych ofert kredytowych!

 

Kto może zajrzeć w Twój BIK?

  • banki
  • SKOK-i
  • niektóre firmy pożyczkowe (choć nie wszystkie korzystają z tych informacji w taki sposób, jak instytucje bankowe)
  • niektóre firmy pozabankowe – w przeszłości zdarzało się na przykład, że dostęp do rejestrów BIK mieli operatorzy komórkowi
  • instytucje upoważnione - np. prokuratura, sądy, policja
BIK na swojej stronie internetowej ma sformułowaną konkretną ofertę dla firm pozabankowych, m.in.: firm leasingowych, windykacyjnych, logistycznych, telekomunikacyjnych czy dla dostawców energii i gazu. To dowód na to, że informacje zawarte w rejestrach BIK nie są zarezerwowane jedynie dla banków, SKOK-ów i firm pożyczkowych.

Zapisz się na newsletter!

Zadaj pytanie ekspertowi FinAi!

double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation