Jakie są rodzaje raportów BIK?

Raportów BIK jest wiele, ale dla przeciętnego konsumenta ważne są tylko niektóre.

Jakie są rodzaje raportów BIK?

Wyróżniamy dwa rodzaje raportów BIK przydatne dla przeciętnego klienta banków:

Informacja ustawowa

BIK ma obowiązek dzielenia się niektórymi informacjami zawartymi w bazie maksymalnie raz na 6 miesięcy, na życzenie osoby znajdującej się w bazie. Taki darmowy raport wysyłany raz na pół roku to właśnie informacja ustawowa. Zawiera ona jedynie Twoje dane i najbardziej podstawową historię kredytową, ale nie zawiera oceny punktowej.

 

PPL_2red.png

Chcesz płacić mniej za kredyt?

Dowiedz się, jak to zrobić, poprawiając swoją ocenę kredytową. W darmowym poradniku Akademii FinAi nasi eksperci wyjaśniają tajniki tańszych ofert kredytowych!

 

Profil kredytowy PLUS

Raport PLUS to raport zawierający Twoje dane i historię kredytową, który odpłatnie możesz ściągnąć ze strony BIK jak często chcesz.

Pamiętaj, że nie za każdy raport z oceną punktową musisz płacić – BIK daje możliwość wykupienia konta na rok, z pakietem dwunastu raportów za 79 złotych.

Jak pobrać raport BIK?

Możesz to zrobić ze strony BIK – www.bik.pl. Żeby to zrobić, musisz założyć konto, podając informacje na swój temat takie, jak PESEL, adres zameldowania, skan dowodu osobistego i inne.

Zapisz się na newsletter!

Zadaj pytanie ekspertowi FinAi!

double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation