Jakie są rodzaje raportów BIK?

Raportów BIK jest wiele, ale dla przeciętnego konsumenta ważne są tylko niektóre.

Jakie są rodzaje raportów BIK?

Wyróżniamy dwa rodzaje raportów BIK przydatne dla przeciętnego klienta banków:

Informacja ustawowa

BIK ma obowiązek dzielenia się niektórymi informacjami zawartymi w bazie maksymalnie raz na 6 miesięcy, na życzenie osoby znajdującej się w bazie. Taki darmowy raport wysyłany raz na pół roku to właśnie informacja ustawowa. Zawiera ona jedynie Twoje dane i najbardziej podstawową historię kredytową, ale nie zawiera oceny punktowej.

Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Każdy przyszły kredytobiorca staje przed pytaniem: jaką mam szansę na kredyt i jaką ratę miesięczną będę spłacał, jeśli go dostanę? W takiej sytuacji można skorzystać z pomocy naszego kalkulatora kredytowego. W tym artykule odpowiadamy na pytanie, do czego jest przydatny.

Podstawowy raport BIK

Raport BIK zawiera Twoje dane, ocenę i historię kredytową, które odpłatnie możesz ściągnąć ze strony BIK tak, jak często chcesz.

Pamiętaj, że nie za każdy raport z oceną punktową musisz płacić – BIK daje możliwość wykupienia konta z dostępem na rok za 99 złotych. Pojedynczy raport BIK kosztuje 39 złotych.

Jak pobrać raport BIK?

Możesz to zrobić ze strony BIK – www.bik.pl. Żeby to zrobić, musisz założyć konto, podając informacje na swój temat takie, jak PESEL, adres zameldowania, skan dowodu osobistego i inne.

Zapisz się na newsletter!

Zadaj pytanie ekspertowi FinAi!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation