Jak wygląda ocena punktowa BIK?

Co zobaczysz w raporcie BIK? Jak będzie wyglądał Twój scoring?

Jak wygląda ocena punktowa BIK?
BIK ocenia Cię w skali punktowej - od jednego do stu.

Im bliżej stu punktów, tym większe masz szanse na uzyskanie kredytu. Im mniej - tym mniejsze.

Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Każdy przyszły kredytobiorca staje przed pytaniem: jaką mam szansę na kredyt i jaką ratę miesięczną będę spłacał, jeśli go dostanę? W takiej sytuacji można skorzystać z pomocy naszego kalkulatora kredytowego. W tym artykule odpowiadamy na pytanie, do czego jest przydatny.

Ile powinienem mieć punktów w BIK, żeby dostać kredyt?

Nie ma jednego i stałego schematu, który dotyczyłby każdego banku. To bardzo indywidualna kwestia, zależna głównie od Twojej historii kredytowej i wewnętrznych ustaleń banku, do którego się wybrałeś. Może się nawet zdarzyć, że osoba z niższą liczbą punktów prędzej dostanie kredyt od osoby z wyższym scoringiem w BIK.

Problemy miewają również osoby bez jakiejkolwiek historii kredytowej. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, pomóc może wzięcie niewielkiego kredytu tylko po to, żeby go szybko spłacić. Zastanów się też nad kartą kredytową. Takim zachowaniem możesz rozpocząć budowanie pozytywnej historii kredytowej.

PODSUMOWANIE

  1. BIK ocenia Twoją zdolność kredytową w punktach, od jednego (szkolna „pała”) do stu (szkolna "piątka").
  2. Swoją ocenę BIK możesz sprawdzić na stronie www.bik.pl.
  3. Jeśli nie możesz dostać kredytu z powodu braku historii kredytowej, to weź choćby niewielki kredyt, który będziesz w stanie szybko spłacić.

Zapisz się na newsletter!

Zadaj pytanie ekspertowi FinAi!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation