Ile muszę mieć punktów w BIK, żeby dostać kredyt?

Odpowiedź na pytanie zawarte w tytule artykułu często sprawdza się w przypadku pytań o finanse i bankowość. Mianowicie: to zależy.

Ile muszę mieć punktów w BIK, żeby dostać kredyt?

Jeżeli trafiłeś do tego artykułu, prawdopodobnie szukasz sposobu na sprawdzenie, jakie masz szanse na otrzymanie kredytu.

Wiarygodność kredytową możesz, oczywiście, sprawdzić przez stronę BIK, jednak w tej chwili ściągnięcie raportu BIK za darmo nie jest możliwe. Obecnie za każdy raport BIK trzeba zapłacić.

Swoją ocenę i szanse na otrzymanie kredytu możesz - zupełnie darmowo - sprawdzić w sklepie z kredytami FinAi, pod tym linkiem. Wystarczy kilkadziesiąt minut i ocenimy Twoje szanse na kredyt bankowy, a następnie zaoferujemy Ci oferty "szyte na miarę" - czyli dostosowane do Twojej zdolności kredytowej.

Skąd wziąć raport BIK?

Jeśli miałbym na to pytanie odpowiedzieć jednym zdaniem, odpowiedź brzmiałaby następująco: to zależy od banku. Nie ma jednej, stałej dla wszystkich banków liczby punktów koniecznych do otrzymania kredytu.

Punktów w BIK można mieć od jednego do stu - to, czy dostaniesz kredyt, zależy od skłonności do ryzyka danego banku. W jednych instytucjach poprzeczka jest zawieszona wyżej, w innych: niżej. W firmach pożyczkowych korzystających z BIK do scoringu podchodzi się jeszcze bardziej liberalnie.

Przy okazji: scoring BIK nie jest jedynym kryterium, na podstawie którego przyznaje się kredyty gotówkowe. Dodatkowym aspektem jest choćby nasza sytuacja osobista, na podstawie której stwierdza się, czy jesteśmy wiarygodni kredytowo. Oraz nasza zdolność kredytowa, z której wynika, na jaką ratę nas stać.

Pamiętaj, że o przyznaniu lub nieprzyznaniu kredytu mogą zadecydować również inne zaległości. Nie tylko bankowe, ale też te związane z innymi regularnymi opłatami: czynsz, alimenty, czy rachunki telefoniczne.

Czym się różni BIK od KRD?

BIK i KRD – czym się różnią?

BIK i KRD nie kojarzą się konsumentom zbyt dobrze. Czy słusznie? Czym się między sobą różnią?

Najlepiej jest po prostu dbać o swoją historię kredytową i robić wszystko, by mieć możliwie najwięcej punktów w swoim raporcie BIK.

PODSUMOWANIE

  1. Nie ma jednej, stałej liczby punktów BIK, które „uprawniają” do otrzymania kredytu.
  2. Każdy bank przydziela kredyty według własnych zasad.
  3. Dbaj o swoją historię kredytową – a zminimalizujesz ryzyko odrzucenia wniosku kredytowego.
  4. Spłacaj wszystkie regularne zobowiązania - nie tylko raty kredytu, ale też opłaty za prąd czy telefon.
Chcesz dowiedzieć się więcej o scoringu BIK? Tutaj znajdziesz więcej informacji!

Zapisz się na newsletter!

Zadaj pytanie ekspertowi FinAi!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation