Czy banki zawsze sprawdzają Twój BIK?

Przed udzieleniem kredytu, bank sprawdza Twoją historię kredytową, m.in. na podstawie oceny punktowej BIK. Ale czy każdy bank sprawdza Twój BIK?

Czy banki zawsze sprawdzają Twój BIK?

Banki niemal zawsze przed udzieleniem kredytu sprawdzają raport na temat Twojej historii kredytowej, sporządzony przez Biuro Informacji Kredytowej.

UWAŻAJ! Jeśli jakaś placówka oferuje „kredyt bez BIK”, nie jest ona bankiem!

Ocena BIK – co to jest?

Jest to ocena wystawiona przez Biuro Informacji Kredytowej na podstawie Twoich zachowań kredytowych. Największe znaczenie ma informacja, czy spłacasz swoje kredyty na czas. Ponadto na scoring BIK mają wpływ obecnie spłacane kredyty, wykorzystanie środków na karcie kredytowej oraz zapytania kredytowe.

Każdy bank patrzy na BIK – ale po co?

Na podstawie oceny BIK, bank ocenia Twoją wiarygodność kredytową. Co to znaczy? Aby być pewnym, że będziesz w stanie spłacić pieniądze na czas, bank musi mieć dużą wiedzę na Twój temat. Im wyższa ocena punktowa BIK, tym większe masz szanse na otrzymanie kredytu lub korzystniejsze warunki, bo jesteś w oczach banku bardziej wiarygodny.

Czy mogę poprawić swój scoring BIK?

Tak, możesz poprawić swoją ocenę punktową BIK. Jak to zrobić? Przede wszystkim należy spłacać zaciągnięte kredyty na czas. Ponadto możesz wziąć niski kredyt, np. na zakup telewizora. Jeśli będziesz spłacał raty na czas, wtedy Twoja ocena punktowa będzie wyższa. Dzięki temu, podczas próby zaciągnięcia następnego kredytu będziesz mógł liczyć na lepszą ofertę.

Jeśli zależy Ci na jak wygodnym kredycie, który możesz wziąć wygodnie i w 100% online, wejdź na FinAi.pl. Banki sprawdzą Twój BIK, żeby dowiedzieć się, czy możesz bezpiecznie zaciągnąć kredyt na miarę swoich możliwości finansowych. Oprócz tego dostaniesz od FinAi prostą informację kredytową, w której – po wypełnieniu przez Ciebie łatwego wniosku kredytowego – podpowiemy Ci, co możesz zrobić, żeby poprawić swoją zdolność kredytową. 

Weź kredyt całkowicie przez internet i wybieraj spośród indywidualnych ocen dostosowanych do Twoich możliwości finansowych i sytuacji życiowej! Niech to banki walczą o Ciebie.

Kiedy bank nie sprawdza BIK?

Bank w wyjątkowych okolicznościach, może nie sprawdzić Twojej oceny punktowej BIK tuż przed udzieleniem kredytu.

Bank sprawdza BIK w momencie wnioskowania o kredyt oraz w celu „monitoringu portfela”. Raporty monitorujące pobierane mogą być tylko dla klientów danego banku.

Jesteś klientem banku, w którym bierzesz kredyt? Jeśli prosisz o pożyczenie pieniędzy, a bank ma o Tobie aktualny raport monitorujący, raczej nie ściągnie Twojego BIK tuż przed udzieleniem kredytu. 

Każdy bank ma swoją politykę kredytową. Twój BIK nie zostanie sprawdzony w momencie wnioskowania, jeśli raport monitorujący – w zależności od banku – nie jest starszy niż 6 miesięcy.

Wykreślenie z bik - czy to możliwe?

Wykreślenie z BIK - czy to możliwe?

Czy można wykreślić się z BIK? Gdzie - i czy - można złożyć wniosek o wykreślenie z BIK?

Czy jakiś pożyczkodawca NIE sprawdza BIK?

Niektóre firmy pożyczkowe twierdzą, że w ogóle nie sprawdzą Twojej historii kredytowej w BIK. Taki rodzaj pożyczki wiąże się jednak z pewnymi utrudnieniami. Często firmy pożyczkowe udzielają kredytów ryzykownym klientom, jednak ewentualną stratę rekompensują sobie zdecydowanie wyższymi kosztami pożyczki.

Aby dowiedzieć się więcej na temat pożyczek bez BIK, przeczytaj nasz tekst.
 

PODSUMOWANIE

  1. Każdy bank przed udzieleniem kredytu sprawdza Twoją ocenę punktową BIK.
  2. Na podstawie scoringu BIK bank ocenia, czy może bezpiecznie pożyczyć Ci pieniądze.
  3. Ocenę punktową BIK możesz poprawić dzięki spłacaniu rat kredytowych zgodnie z ustalonym harmonogramem.
  4. Jeśli bank ma o Tobie aktualny raport monitorujący, to raczej nie sprawdzi Twojej oceny BIK w momencie wnioskowania o kredyt.

Zapisz się na newsletter!

Zadaj pytanie ekspertowi FinAi!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation