Skimming – co to jest i jak się przed nim chronić?

Za złodziejami coraz ciężej nadążyć – wymyślają coraz to nowsze sposoby na ograbienie Cię z pieniędzy. Jedną z najpopularniejszych metod jest „skimming”. Co to jest i jak się przed nim strzec?

Co to jest skimming?
Skimming to metoda kradzieży polegająca na skopiowaniu informacji z paska magnetycznego karty do bankomatu i zarejestrowaniu numeru PIN za pomocą nakładki na klawiaturę lub kamerki.

 

Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Każdy przyszły kredytobiorca staje przed pytaniem: jaką mam szansę na kredyt i jaką ratę miesięczną będę spłacał, jeśli go dostanę? W takiej sytuacji można skorzystać z pomocy naszego kalkulatora kredytowego. W tym artykule odpowiadamy na pytanie, do czego jest przydatny.

 

Jak uchronić się przed skimmingiem?

  1. Kiedy wpisujesz PIN na klawiaturze, zasłaniaj ją dokładnie z góry i z boku drugą ręką.
  2. Zwróć uwagę na bankomat, z którego zamierzasz skorzystać – czy nie ma na nim żadnych podejrzanych elementów: mikrokamer czy nakładek? A może są ślady kleju? Jeśli tak: zgłoś ten fakt do banku i na policję.
  3. Korzystaj raczej z bankomatów umiejscowionych w bankach.
  4. Regularnie sprawdzaj historię swojego konta i zwracaj uwagę, czy zgadzają się Twoje wydatki.

Zapisz się na newsletter!

Zadaj pytanie ekspertowi FinAi!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation