Czas Cię nagli i musisz zastrzec kartę? Pamiętaj o Systemie Zastrzegania Kart

Zastrzeganie karty odbywa się w placówce banku, poprzez infolinię lub bankowość elektroniczną. Co zrobić, jeśli nie ma się pod ręką ani numeru kontaktowego do banku, ani dostępu do Internetu, a czas nagli? Można skorzystać z Systemu Zastrzegania Kart.

Czas Cię nagli i musisz zastrzec kartę?

Gubisz kartę albo z niepokojem stwierdzasz, że ktoś Ci ją ukradł. Co dalej? W pierwszej kolejności nerwowo szukasz numeru do bankowej infolinii, potem zaczynasz się pocić, gdy nie możesz go odnaleźć, a jeśli nie masz dostępu do sieci, szukasz Wi-Fi, aby zalogować się do banku. Co dalej? Oczywiście przechodzisz proces weryfikacyjny. Czy można to uprościć? Można i tak się stało dzięki Systemowi Zastrzegania Kart.

Nowoczesność w służbie klienta

Operatorem systemu jest Związek Banków Polskich. Powstał on jako odpowiedź na potrzebę ujednolicenia sposobu zastrzegania kart. Projekt może pochwalić się nowoczesną technologią rozpoznawania i syntezy mowy. Co to oznacza? Jeszcze krótszy czas zastrzegania karty, bo wystarczy wymówić nazwę banku, którego jesteśmy klientem, aby zostać przekierowanym na rozmowę. Wypróbowaliśmy i działa nawet, jeśli (jak piszący te słowa) masz lekką wadę wymowy.

Zastrzeżenie karty - jak to zrobić?

Zastrzeżenie karty – jak to zrobić?

Jak najszybciej i najłatwiej zastrzec kartę płatniczą w razie jej zgubienia lub kradzieży?

Co najlepsze – usługa jest darmowa, a klient płaci jedynie za rozmowę zgodnie z tabelą opłat swojej sieci telekomunikacyjnej.

Czy można zastrzec kilka kart jednocześnie?

Niestety nie można, ale to dobrze, bo pozytywnie wpływa to na bezpieczeństwo. Jeśli skradziono Ci karty i chcesz je zastrzec, trzeba to zrobić w czasie oddzielnych rozmów.
System Zastrzegania Karty nie zapyta Cię o PESEL ani inne dane osobowe, jedynie o nazwę banku. Potem przejdziesz już normalną procedurę weryfikacyjną. Najważniejszym więc ułatwieniem jest to, że nawet jeśli posiadasz kilka kart płatniczych w różnych bankach, zastrzec je możesz przy użyciu jednego numeru zapisanego w Twoim telefonie.

Zapamiętaj go: (+48) 828 828 828

Podsumowanie: 

  1. System Zastrzegania upraszcza proces łączenia się z infolinią banków, aby szybciej zastrzec swoją kartę.
  2. W swoim telefonie możesz mieć jeden numer kontaktowy zamiast kilku.
  3. Wszystko załatwić można na „już” pod numerem: (+48) 828 828 828.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation