Odkryj nowy sposób brania kredytu
na samochód!

• Wyślij 1 prosty wniosek do kilku banków
• Odbierz prawdziwe oferty kredytów
• Wybierz najlepszy kredyt samochodowy
• Pieniądze na Twoim koncie już w 30 minut
• Do 50 000 zł bez wychodzenia z domu
• Ciesz się kupionym samochodem

Zobacz, jakie to proste

Kredyt przez internet
- do 50 000 zł bez
wychodzenia z domu.

Sam wybierasz bank,
który da Ci najlepszą
ofertę kredytu.

Bez zaświadczeń
od pracodawcy.
Wystarczy
wyciąg z wynagrodzeniem.

Prosty i bezpieczny
wniosek.
Swoje dokumenty
zabezpieczasz aplikacją FinAi.

Minimum formalności
z Twojej strony.
Banki
same sprawdzą Twój BIK.

Wybierz kwotę kredytu i liczbę rat

min.
1000 PLN
max.
50000 PLN
PLN
min.
6 rat
max.
84 rat
rat

Twoja szacunkowa rata w PLN*

250

Wystarczy tylko dowód osobisty, wyciąg z ostatnich 6 miesięcy oraz telefon komórkowy!

Zobacz, co zyskujesz, wybierając FinAi

Realna oferta na podstawie
zdolności kredytowej
Możliwość porównania
wielu ofert
Kredyt w 100%
przez internet
Szybki i prosty
wniosek kredytowy
Klasyczny kredyt
Realna oferta na podstawie
zdolności kredytowej
Możliwość porównania
wielu ofert
Kredyt w 100%
przez internet
Szybki i prosty
wniosek kredytowy
Porównywarka
Realna oferta na podstawie
zdolności kredytowej
Możliwość porównania
wielu ofert
Kredyt w 100%
przez internet
Szybki i prosty
wniosek kredytowy
Fin Ai Klasyczny kredyt Porówny­warka
Realna oferta na podstawie zdolności kredytowej
Możliwość porównania wielu ofert
Kredyt w 100% przez internet
Szybki i prosty wniosek kredytowy

• Wyślij 1 prosty wniosek do kilku banków
• Odbierz prawdziwe oferty kredytów
• Wybierz najlepszy kredyt samochodowy
• Pieniądze na Twoim koncie już w 30 minut
• Do 50 000 zł bez wychodzenia z domu
• Ciesz się kupionym samochodem

Kredyt samochodowy czy kredyt gotówkowy?

Co lepiej wybrać: kredyt samochodowy czy kredyt gotówkowy? Czy warto korzystać z kalkulatora kredytu samochodowego?

Kredyt samochodowy to specyficzny rodzaj kredytu „celowego” – czyli takiego, którego środki mogą być przeznaczone jedynie na konkretny cel. Dla przykładu: pieniądze z kredytu hipotecznego mogą zostać spożytkowane jedynie na zakup nowego lokum.

Klasyczny, udzielany przez banki kredyt samochodowy, można wydać na samochód lub inny pojazd. Taka forma kredytu jest też związana z większą liczbą formalności niż „zwykły” kredyt gotówkowy.

Oprócz zwyczajowych dokumentów wymaganych przez banki przy przyznawaniu pieniędzy kredytobiorcom (np. zaświadczenie o zatrudnieniu, dowód tożsamości) klient musi donieść dokumenty związane z pojazdem – różne w zależności od tego, czy samochód jest nowy, czy używany. W przypadku pojazdów używanych istotne będzie poinformowanie banku o jego wieku i przebiegu.

Za pośrednictwem FinAi możesz wziąć wygodny kredyt gotówkowy, który będziesz mógł przeznaczyć na dowolny cel – w tym również na zakup samochodu. Co więcej: zrobisz to w 100% przez internet, bez wychodzenia z domu. Otrzymasz kilka realnych ofert, które będziesz mógł ze sobą zestawić i posortować pod względem RRSO czy oprocentowania. I to wszystko bez wstawania z kanapy, jedynie za pomocą komputera i smartfona!

Co jest korzystniejsze? „Celowy” kredyt samochodowy czy kredyt gotówkowy na dowolny cel? Oraz czy kalkulatory kredytów samochodowych są bezpieczne?

Kredyt na samochód a kredyt gotówkowy

Czym różnią się od siebie kredyt samochodowy i kredyt gotówkowy? Przede wszystkim tym, że kredyt gotówkowy może być przeznaczony na dowolny cel, a kredyt samochodowy – niekoniecznie. Różnica tkwi również w liczbie formalności – przy zwykłym kredycie gotówkowym jest ich mniej niż przy „celowym”.

Co wybrać: kredyt samochodowy czy kredyt gotówkowy?

Jeśli mamy do wyboru kredyt samochodowy i kredyt gotówkowy, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się, czy wolimy kupić samochód nowy, czy też raczej używany. Kredyt samochodowy zdecydowanie bardziej użyteczny będzie w przypadku nowego auta (choć, oczywiście, można go też wziąć na używany samochód). Z kolei kredyt gotówkowy powinni wybrać ci, którzy decydują się na używany pojazd.

Musisz też się zastanowić, czy całą kwotę kredytu chcesz przeznaczyć na samochód. Jeśli dopuszczasz taką możliwość, że część pieniędzy z kredytu pójdzie na inne cele – powinieneś zdecydować się na kredyt gotówkowy.

Kalkulator kredytu samochodowego

Banki oferujące swoim klientom kredyty samochodowe nierzadko proponują im korzystanie ze specjalnych kalkulatorów kredytu samochodowego. Z reguły wyglądają one podobnie: umieszcza się w nich informacje na temat pojazdu, który planuje się kupić, cenę i długość kredytu. Taki kalkulator pozwala orientacyjnie sprawdzić, ile będzie nas kosztował kredyt samochodowy. Natomiast nie oznacza to automatycznie, że otrzymamy taki kredyt, który wyświetlił się w kalkulatorze.

W przypadku kredytu gotówkowego można skorzystać z kalkulatora kredytu gotówkowego. Korzystając z niego, znów będziemy mieli do czynienia z symulacją kredytu, a nie z realną ofertą, ale będziemy mogli ogólnie zorientować się w warunkach kredytu. Wystarczy, że wpiszemy szczegóły związane z ofertą – RRSO czy oprocentowanie – i wyskoczy nam zarówno cena kredytu, jak i wysokość miesięcznej raty.

PODSUMOWANIE:

1. Kredyt samochodowy to rodzaj kredytu, który można przeznaczyć na konkretny cel, czyli w tym wypadku samochód, motocykl lub skuter.
2. Kredyt gotówkowy jest elastyczniejszy niż kredyt samochodowy i można go wydać również na inny cel.
3. Kredyt gotówkowy lepiej sprawdzi się w przypadku auta używanego, a kredyt samochodowy: nowego.
4. Kalkulator kredytu samochodowego lub gotówkowego może pomóc, ale tylko składając wniosek, kredytowy poznamy decyzję kredytową.

FinAi S.A. z siedzibą w Warszawie (adres: ul. Żurawia 6/12, lok. 525, 00-503 Warszawa), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000726724, kapitał zakładowy w wysokości 3.855.484,00 zł, wpłacony w całości, działa jako pośrednik kredytowy następujących kredytodawców: AS Inbank z siedzibą w Tallinnie działający przez AS Inbank S.A. Oddział w Polsce, Credit Agricole Bank Polska S.A., Euro Bank S.A., Nest Bank S.A., Novum Finance Sp. z o.o. i Mash Poland Sp. z o.o. FinAi jako pośrednik kredytowy jest umocowany do: udostępniania konsumentom możliwości zawarcia umów kredytu za pośrednictwem Platformy FinAi, zbierania i przetwarzania danych osobowych konsumentów, wykonywania niektórych rodzajów środków bezpieczeństwa finansowego, wykonywania identyfikacji i weryfikacji tożsamości konsumentów, przekazywania informacji i dokumentów pomiędzy kredytodawcą a konsumentem, przyjmowania wniosków kredytowych, przedstawiania ofert kredytowych, odbierania zgód i oświadczeń od konsumentów oraz może być upoważniony do zawierania umów w imieniu kredytodawców, także występując jako pełnomocnik kredytobiorcy.

* Przykład reprezentatywny dla FinAi S.A.: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 47,67%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 6 360 zł, całkowita kwota do zapłaty: 9 843,93 zł, oprocentowanie 9,36%, całkowity koszt kredytu: 3 483,93 zł (w tym: prowizja 2 452,42 zł, odsetki 1 031,51 zł), 28 miesięcznych równych rat w wysokości po 351,57 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 20.09.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Przykład reprezentatywny dla AS Inbank S.A. Oddział w Polsce: Niniejsze warunki nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Przyznanie kredytu uzależnione jest od oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 14,97%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 10842,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 16094,59 zł, oprocentowanie stałe w skali roku 8,99%, całkowity koszt kredytu 5252,59 zł (w tym: prowizja 1516,80 zł, odsetki 3735,79 zł), umowa zawarta na okres 72 miesięcy, 71 miesięcznych rat równych w kwocie 223,53 zł, ostatnia rata 223,96 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 07.06.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Przykład reprezentatywny dla Credit Agricole Bank Polska S.A.: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 17,3%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 12 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 15 572,52 zł, oprocentowanie stałe 9,99%, całkowity koszt kredytu 3 572,52 zł (w tym: prowizja 1 198,80 zł, odsetki 2 373,72 zł), 39 miesięcznych równych rat w wysokości 389,31 zł oraz ostatnia rata wyrównawcza w wysokości 389,43 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 16.08.2018 r. na przykładzie reprezentatywnym.

Przykład reprezentatywny dla Euro Bank S.A.: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 17,41%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 8 900 zł, całkowita kwota do zapłaty 11 359,57 zł, oprocentowanie stałe 8,99%, całkowity koszt kredytu 2 459,57 zł (w tym: opłata przygotowawcza 100 zł, prowizja 888,89 zł, odsetki 1470,07 zł), 37 miesięcznych równych rat w wysokości 307,02 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 25.09.2018 r. na przykładzie reprezentatywnym.

Przykład reprezentatywny dla Nest Bank S.A.: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 24,4 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 10710 zł, całkowita kwota do zapłaty 16462,32 zł, oprocentowanie zmienne 8,9 %, całkowity koszt kredytu 5752,32 zł, (w tym: prowizja bankowa 3003,19 zł , odsetki 2749,13 zł), 50 miesięcznych równych rat w wysokości 329,26 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 5 grudnia 2018 na reprezentatywnym przykładzie.

Przykład reprezentatywny dla Novum Finance Sp. z o.o.: Całkowita kwota pożyczki: 5 000,00 zł; łączna kwota odsetek: 439,20 zł; prowizja: 2 910,80 zł; roczna stopa oprocentowania: 10%; czas obowiązywania umowy: 30 miesięcy; wysokość miesięcznych rat: 278,33 zł; całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 8 350,00 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania: 34%. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.06.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Przykład reprezentatywny dla Mash Poland Sp. z o.o.: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 68,90% dla reprezentatywnego przykładu (limit odnawialny w wysokości 7500 złotych), stopa oprocentowania - 10%, oprocentowanie zmienne, całkowity koszt wynosi 2350 złotych, całkowita kwota do zapłaty 9850 złotych. Minimalny okres spłaty wynosi 5 miesięcy, a maksymalny 60 miesięcy. Prezentowane wartości mają charakter informacyjny. Kalkulacja została wykonana na dzień 21.11.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Minimalny okres spłaty kredytu zaciągniętego za pośrednictwem FinAi to 6 miesięcy, a maksymalny 84 miesiące. Minimalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) wynosi 11,98%. Maksymalne RRSO wynosi 249% (na dzień 10.10.2018 r.).

FinAi korzysta z plików cookies w celach: poprawy jakości funkcjonowania strony, analitycznych i marketingowych. Szczegółowe informacje, w tym o sposobie rezygnacji, znajdziesz w Polityce Prywatności.

OK