InBank czy Nest Bank? Sprawdź, który da Ci lepszy kredyt na auto!

Twoja szacunkowa rata

od 250 *PLN

1. Wybierz kwotę kredytu i liczbę rat

min.
1000 PLN
max.
50000 PLN
PLN
min.
6 rat
max.
84 rat
rat

2. Zaznacz niezbędne zgody

3. Stwórz bezpieczny profil FinAi

Siła hasła:

Do wzięcia kredytu potrzebujesz jedynie:

Ważnego dowodu osobistego

Smartfona z systemem Android lub iOS

Historii konta z 6 ostatnich miesięcy

Zobacz, co zyskujesz, wybierając FinAi

Realna oferta na podstawie
zdolności kredytowej
Możliwość porównania
wielu ofert
Kredyt w 100%
przez internet
Szybki i prosty
wniosek kredytowy
Klasyczny kredyt
Realna oferta na podstawie
zdolności kredytowej
Możliwość porównania
wielu ofert
Kredyt w 100%
przez internet
Szybki i prosty
wniosek kredytowy
Porównywarka
Realna oferta na podstawie
zdolności kredytowej
Możliwość porównania
wielu ofert
Kredyt w 100%
przez internet
Szybki i prosty
wniosek kredytowy
FinAi Klasyczny kredyt Porówny­warka
Realna oferta na podstawie zdolności kredytowej
Możliwość porównania wielu ofert
Kredyt w 100% przez internet
Szybki i prosty wniosek kredytowy
FinAi to nieza­leżna, w 100% polska firma. Żaden bank nie jest naszym właścicielem.
W FinAi
całkowicie
za darmo dowiesz się
jak widzi Cię
bank.
W FinAi
otrzymasz realne
oferty z banków.
Nie
pobieramy
od Ciebie żadnych
opłat.
W FinAi wszystko jest proste i jasne. Trudne rzeczy staramy się tłumaczyć.
Nigdzie nie musisz iść.
Pieniądze
z banku
otrzymujesz bez
wychodzenia
z domu.

Kredyt samochodowy czy kredyt gotówkowy?

zwiń

Co lepiej wybrać: kredyt samochodowy czy kredyt gotówkowy? Czy warto korzystać z kalkulatora kredytu samochodowego?

Kredyt samochodowy to specyficzny rodzaj kredytu „celowego” – czyli takiego, którego środki mogą być przeznaczone jedynie na konkretny cel. Dla przykładu: pieniądze z kredytu hipotecznego mogą zostać spożytkowane jedynie na zakup nowego lokum.

Klasyczny, udzielany przez banki kredyt samochodowy, można wydać na samochód lub inny pojazd. Taka forma kredytu jest też związana z większą liczbą formalności niż „zwykły” kredyt gotówkowy.

Oprócz zwyczajowych dokumentów wymaganych przez banki przy przyznawaniu pieniędzy kredytobiorcom (np. zaświadczenie o zatrudnieniu, dowód tożsamości) klient musi donieść dokumenty związane z pojazdem – różne w zależności od tego, czy samochód jest nowy, czy używany. W przypadku pojazdów używanych istotne będzie poinformowanie banku o jego wieku i przebiegu.

Za pośrednictwem FinAi możesz wziąć wygodny kredyt gotówkowy, który będziesz mógł przeznaczyć na dowolny cel – w tym również na zakup samochodu. Co więcej: zrobisz to w 100% przez internet, bez wychodzenia z domu. Otrzymasz kilka realnych ofert, które będziesz mógł ze sobą zestawić i posortować pod względem RRSO czy oprocentowania. I to wszystko bez wstawania z kanapy, jedynie za pomocą komputera i smartfona!

Co jest korzystniejsze? „Celowy” kredyt samochodowy czy kredyt gotówkowy na dowolny cel? Oraz czy kalkulatory kredytów samochodowych są bezpieczne?

Kredyt na samochód a kredyt gotówkowy

Czym różnią się od siebie kredyt samochodowy i kredyt gotówkowy? Przede wszystkim tym, że kredyt gotówkowy może być przeznaczony na dowolny cel, a kredyt samochodowy – niekoniecznie. Różnica tkwi również w liczbie formalności – przy zwykłym kredycie gotówkowym jest ich mniej niż przy „celowym”.

Co wybrać: kredyt samochodowy czy kredyt gotówkowy?

Jeśli mamy do wyboru kredyt samochodowy i kredyt gotówkowy, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się, czy wolimy kupić samochód nowy, czy też raczej używany. Kredyt samochodowy zdecydowanie bardziej użyteczny będzie w przypadku nowego auta (choć, oczywiście, można go też wziąć na używany samochód). Z kolei kredyt gotówkowy powinni wybrać ci, którzy decydują się na używany pojazd.

Musisz też się zastanowić, czy całą kwotę kredytu chcesz przeznaczyć na samochód. Jeśli dopuszczasz taką możliwość, że część pieniędzy z kredytu pójdzie na inne cele – powinieneś zdecydować się na kredyt gotówkowy.

Kalkulator kredytu samochodowego

Banki oferujące swoim klientom kredyty samochodowe nierzadko proponują im korzystanie ze specjalnych kalkulatorów kredytu samochodowego. Z reguły wyglądają one podobnie: umieszcza się w nich informacje na temat pojazdu, który planuje się kupić, cenę i długość kredytu. Taki kalkulator pozwala orientacyjnie sprawdzić, ile będzie nas kosztował kredyt samochodowy. Natomiast nie oznacza to automatycznie, że otrzymamy taki kredyt, który wyświetlił się w kalkulatorze.

W przypadku kredytu gotówkowego można skorzystać z kalkulatora kredytu gotówkowego. Korzystając z niego, znów będziemy mieli do czynienia z symulacją kredytu, a nie z realną ofertą, ale będziemy mogli ogólnie zorientować się w warunkach kredytu. Wystarczy, że wpiszemy szczegóły związane z ofertą – RRSO czy oprocentowanie – i wyskoczy nam zarówno cena kredytu, jak i wysokość miesięcznej raty.

PODSUMOWANIE:

1. Kredyt samochodowy to rodzaj kredytu, który można przeznaczyć na konkretny cel, czyli w tym wypadku samochód, motocykl lub skuter.
2. Kredyt gotówkowy jest elastyczniejszy niż kredyt samochodowy i można go wydać również na inny cel.
3. Kredyt gotówkowy lepiej sprawdzi się w przypadku auta używanego, a kredyt samochodowy: nowego.
4. Kalkulator kredytu samochodowego lub gotówkowego może pomóc, ale tylko składając wniosek, kredytowy poznamy decyzję kredytową.

FinAi S.A. z siedzibą w Warszawie (adres: ul. Żurawia 6/12, lok. 525, 00-503 Warszawa), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000726724, kapitał zakładowy w wysokości 3.000.000,00 zł, wpłacony w całości, działa jako pośrednik kredytowy następujących kredytodawców: AS Inbank z siedzibą w Tallinnie działający przez AS Inbank S.A. Oddział w Polsce, Credit Agricole Bank Polska S.A., Nest Bank S.A. i Novum Finance Sp. z o.o. FinAi jako pośrednik kredytowy jest umocowany do: udostępniania konsumentom możliwości zawarcia umów kredytu za pośrednictwem Platformy FinAi, zbierania i przetwarzania danych osobowych konsumentów, wykonywania niektórych rodzajów środków bezpieczeństwa finansowego, wykonywania identyfikacji i weryfikacji tożsamości konsumentów, przekazywania informacji i dokumentów pomiędzy kredytodawcą a konsumentem, przyjmowania wniosków kredytowych, przedstawiania ofert kredytowych, odbierania zgód i oświadczeń od konsumentów oraz może być upoważniony do zawierania umów w imieniu kredytodawców, także występując jako pełnomocnik kredytobiorcy.

* Przykład reprezentatywny dla FinAi S.A.: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 19,86%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 8 925,51 zł, całkowita kwota do zapłaty: 12 474,69 zł, oprocentowanie 9,01%, całkowity koszt kredytu: 3 549,17 zł (w tym: prowizja 1 589,50 zł, odsetki 1 959,67 zł), 46 miesięcznych równych rat w wysokości po 271,19 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 04.07.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Przykład reprezentatywny dla AS Inbank S.A. Oddział w Polsce: Niniejsze warunki nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Przyznanie kredytu uzależnione jest od oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 14,97%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 10842,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 16094,59 zł, oprocentowanie stałe w skali roku 8,99%, całkowity koszt kredytu 5252,59 zł (w tym: prowizja 1516,80 zł, odsetki 3735,79 zł), umowa zawarta na okres 72 miesięcy, 71 miesięcznych rat równych w kwocie 223,53 zł, ostatnia rata 223,96 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 07.06.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Przykład reprezentatywny dla Nest Bank S.A.: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 25 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 6554,36 zł, całkowita kwota do zapłaty 8855,1 zł, oprocentowanie stałe 7,9 %, całkowity koszt kredytu 2300,74 zł, (w tym: prowizja bankowa 1380,7zł , odsetki 920,04 zł), 33 miesięcznych równych rat w wysokości 268,31 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 8 czerwca 2018 na reprezentatywnym przykładzie.

Przykład reprezentatywny dla Credit Agricole Bank Polska S.A.: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 19,50%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 13 007,06 zł, oprocentowanie stałe 9,99%, całkowity koszt kredytu 3 007,06 zł (w tym: prowizja 1 199,00 zł, odsetki 1 808,06 zł), 35 miesięcznych równych rat w wysokości 361,31 zł oraz ostatnia rata wyrównawcza w wysokości 361,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 27.06.2018 r. na przykładzie reprezentatywnym.

Przykład reprezentatywny dla Novum Finance Sp. z o.o.: Całkowita kwota pożyczki: 5 000,00 zł; łączna kwota odsetek: 439,20 zł; prowizja: 2 910,80 zł; roczna stopa oprocentowania: 10%; czas obowiązywania umowy: 30 miesięcy; wysokość miesięcznych rat: 278,33 zł; całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 8 350,00 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania: 34%. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.06.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.